| laleauaneagra46 a întrebat:

Stie cineva filme precum Alba ca Zapada si razboinicul vanator, Alba ca Zapada O poveste intunecata, sau Scufita Rosie (filmul din 2011)?
Sa fie cam acelasi gen. Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Beautiful Creatures (2013), Into the Woods (2014), Crimson Peack (2015), Red Riding Hood (2011), The Brothers Grimm (2005), Maleficent (2014) The Huntsman (2016), Oz The Great And Powerful (2013), Mirror Mirror (2012), Salem (serial, 2014), La belle et la bête (2014), Winter's Tale (2014), The Secret of Moonacre (2008), Stardust (2007), Seventh Son (2014), ), Tales From the Neverending Story, Tale of Tales/Il racconto dei racconti (2015)

| laleauaneagra46 explică (pentru floresdemayo):

Le ai vazut?

| floresdemayo a răspuns (pentru laleauaneagra46):

Toate.

| laleauaneagra46 explică (pentru floresdemayo):

Ok. Multumesc mult o sa ma uit si eu!

| floresdemayo a răspuns (pentru laleauaneagra46):

Și acesta o să îți placă f. mult: The Curse of Sleeping Beauty (2016)
http://imgur.com/a/gP5vd
http://www.imdb.com/title/tt4118606/videoplayer/vi6599961?ref_=tt_ov_vi

| laleauaneagra46 explică (pentru floresdemayo):

Iti multumesc mult :*

11 răspunsuri:
| TheRealFantasy a răspuns:

Uite o lista buna aici:

https://i.imgur.com/uYoMQJa.png

Pot sa iti recomand "Hansel si Gretel: Vanatorii de vrajitoare", "Pan's Labyrinth", "1001 Arabian Nights" sunt mai multe decat acolo si mai vechi majoritatea, seria de filme "Alice" in tara minunilor, oglinzilor, etc.

| goblinuldansatordincalcaie a răspuns:

Mai este si Războinicul Vânător și Albă ca Zăpada, un film din 2012 cam cu aceleasi personaje... Le-am vazut si mi-au placut. Am mai vazut si :
-Fallen 2016 - de dragoste;
-Cronicile catsterilor : a 16 a luna (l-am vazut de vreo 4 ori) - de dragoste
- Dear John ( e de dragoste, cu Channing Tatum )
- Juramantul (2012) (Tot cu Channing Tatum)
- Miss Peregrines - home for pelicular children - fantastic
- Mandrie si prejudecata (ador filmul) - de dragoste
- Dark Shadows (cu Johnny Depp)
- The Demon Barbef of the fleet street (tot cu Johnny Depp) - filmul asta e putin sadic pentru ca taie beregatele barbatilor cu briciul apoi o femeie face placinte din cadavrele lor. Si are finalul putin ciudat...

Ti-am dat filme care mi-au placut, insa nu sunt toate in genul celor pe care le-ai zis... Incearca mai intai Cronicile casterilor si Miss Peregrine, si cauta trailerele de la filmele pe care ti le-am zis ca poate iti plac. Sunt mai multe genuri amestecate.

| laleauaneagra46 explică (pentru goblinuldansatordincalcaie):

Cel cu Alba ca Zapada si Razboinicul vanator l am vazut, la fel si Dear John si Juramantul. In rest o sa le incerc. Multumesc mult! :*

| Neagug27 a răspuns:

Salut,
Daca esti pasionat(a) de partea fantastica a filmelor, iti recomand un serial.

https://vezi-online.com/episoade/once-upon-a-time

| laleauaneagra46 explică (pentru Neagug27):

Trailerul chiar arata bine, ma atrage laughing. Il voi incerca. Multumesc mult! :*

| Neagug27 a răspuns (pentru laleauaneagra46):

Cu placere!