| raisamarin12345 a întrebat:

Acum câțiva ani, pe programul minimax seara erau desene romantice chinezești, îmi puteți spune și mie măcar un desen de acolo? Sau dacă nu îmi puteți spune un serial chinezesc romantic dar sa fie desene, de exemplu pichi pichi pich nu vreau ce va exact ca acele desene ci doar o poveste romantica.

Răspuns Câştigător
| notyourbusiness23 a răspuns:

Poti incerca anime-urile. Sunt japoneze cei drept, dar unele anime sunt de genul romance(romantic)

1 răspuns:
| Nefty a răspuns:

Seara se inchidea Minimax si intra Animax. Nu sunt chinezesti, sunt desene japoneze sau pe scurt se numesc anime.
Deci sa inteleg ca vrei ceva romantic. Pe Animax era Inuyasha, este un anime romantic cu actiune, sper sa iti placa.
Si o sa iti fac o lista cu diferite anime-uri romantice:
-Golden Time
-Noragami
-Angel Beats (daca vrei ceva dramatic)
-Clannad (tot dramatic)
-Sukitte ii na eu
-Tonari no Kaibutsu-kun
-Akagami no Shirayuki-hime
-Kimi no iru machi
-Akatsuki no Yona (sunt mai multi, dar merita vizionat si sigur o sa iti placa personajele ^_^)
-Plastic Memories (putin dramatic)
-Lovely Complex
-Gekkan Shoujo Nozaki-kun
-Ookami Shoujo to kuro ouji
-Ao Haru Ride
-Sword Art Online (are romance, dar are multa actiune, poate vrei sa il incerci)
-Ore monogatari! (e romance, dar e adevarat ca personajul principal nu e foarte dragut, prietenul lui este, dar anime-ul din punctul meu de vedere merita, e simpatic)
-Mikakunin de Shinkoukei
-Bokura wa Minna Kawaiisou
-Orange (este nou anime-ul, aparut acum cateva zile, episoadele o sa apara saptamanal)

Le poti gasi pe site-urile:
-http://anime3kage.info/index.php
-http://www.anime4fun.ro
-http://site.anime-nolimit.ro/anime

Sper ca te-am ajutat si vizionare placuta!