| BughyBM a întrebat:

Buna TPU.As vrea sa-mi spuneti numele unui film, pe care l-am vazut mai demult si nu-mi mai aduc amiinte numele sau vreun actor..DEci,in film este vorba despre un om grasut cu barba care se casatoreste(in Italia cred),iar la propria nunta se indragosteste de verisoara sotiei lui, o tipa din New York.De atunci a incercat sa o cucereasca una intr-una.Intr-un final sotia afla si divorteaza de el.Reuseste sa o contacteze telefonic pe tipa si ii trimite flori si cadouri. Obtine o intalnire cu ea,se intalnesc la restaurant, el bea prea mult din cauza emotiilor si lesina.Intr-un final ei ies, se indragostesc si se casatoresc.Anii trec, au avut 2 copii impreuna,copii au aJuns mari.A sa nu uit un lucru.El suferea de amnezie si incepea sa uite lucruri(la inceput putine la sfarsit total), in fine.Trec anii,apare o cearta,nevasta vrea o pauza de o saptamana,se duce la parintii ei,timp in care barbatul ramane singur acasa si-si inseala nevasta apoi regreta si ii recunoaste.El este parasit de nevasta,isi pierde din ce in ce mai mult memoria cu anii iar la sfarsitul filmului este prezentat el la casa lui de pe malul marii total rupt de realitate din cauza anesteziei,dar cu copii si nevasta langa el, iar baiatu ii aprinde un ultim trabuc(ii placea foarte mult). Filmul se termina cu nevasta si copii la mormantul lui.V-as ruga sa-mi spuneti numele filmului va rog frumos! Multumesc anticipat.

2 răspunsuri: