| An0NyOmY a întrebat:

Buna TPU.Care dintre urmatoarele Animeuri V-a placut mai mult si de ce?
-Bleach
-Naruto Shippuden
-Full Metal Alchemist
-Inuyasha
-Dead Note
-Serile Dragon Ball Z(copilaria mea)

9 răspunsuri:
| ピンク a răspuns:

Inuyasha. Mi-a placut foarte mult povestea lui Kagome care calatorea dintr-o dimensiune in alta si ucidea demoni. Imi plac mult anime'urile care au si actiune si romance (=Inuyasha)

| Seby80 a răspuns:

Naruto si Naruto Shippiden, ador acest anime, restul nu prea mi-au placut, stiu ca le reda pe Animax seara. Asta e parerea mea. O zi buna!

| Ađřıαηηα a răspuns:

Naruto si Naruto Shippuden imi plac foarte, foarte mult aceste 2 anime`uri ..deoarece imi place extrem de mult tema cu ninja si imi plac cam toate personajele si cuplurile din el ..Este un anime extrem de reusit si de dragoste si de actiune si de drama e si animat are si comedie un pic erotic, un pic horror. Ce sa mai are de toate si il adooooooooor happy...
Al doilea ar fi -Bleach. Deoarece iar are o tema interesanta cu Ingerii Mortii si imi plac foarte mult personajele mai ales Orihime si Ichigo (si separate si cuplu) si are actiune impletita si cu dragoste si comedie si un pic horror. Il apreciez mult.
Al treilea este- Full Metal Alchemist -
Deoarece imi place mult de Ed :Xsi de Wendy :X:X si tema cu Alchimia plus ca e si Horror putin. il ador si pe acestahappy
Al patrulea este- Inuyasha deoarece imi place mult cuplul Inuyasha + Kagome si puterile celorlalti membrii ai echipei ...Sunt personaje foarte interesante si este vorba de 2 lumi :lFoarte tare.
Al cincilea este DeadNote- Imi place mult ideea cu Carnetul mortii si imi place ca e de groaza ..Si imi place si ideea zeului Kira :l
Si parerea mea despre Dragon Ball este una groaznica deoarece nu suport acel anime. Dar ma rog.:lNu mai comentez si de ce.
Sper ca te-am ajutat happy Baftawave

| An0NyOmY explică (pentru Ađřıαηηα):

A da?
Ia zi-mi si mie ce rasengan poate distuge o planeta?

| Ađřıαηηα a răspuns (pentru An0NyOmY):

Wowlaughing Fan Dragon Ball Z huh?laughing

| NoBodyCareAboutMeOrYou a răspuns (pentru Ađřıαηηα):

Serios? Uita-te la raspunsurile mele si o sa ma urasti toata viata. Dragon ball o idee groaznica? Sau Naruto este ca a copiat dupa el si culege faima, si apara una/unu ca tine care spune acelasi lucru. H-abar nu ai ce inseamna un anime bun, la fel si Akira, este unul excelent si lumea il critica (lumea din Romania).

| An0NyOmY explică:

Am uitat sa va supun.
Comparati si data aparitiei.
Eu sunt 100% de acord ca naruto e inspirat din DBZ.
-Fara parinti
-Copil la inceput fara prieteni
-Creste si se face mai tare
-Puteri ce sparg tot
mda

| MaRy0o a răspuns:

-Inuyasha Rulllllzzzzzzzzz

| ZeroZack a răspuns:

Naruto Shipuden pentru că are super atacuri si din astea, bleach la fel si pentru că e in oraş si mai modern, si death note pentru că e cu supans zic eu, restul nu-mi place