| CastiCuMicrofon a întrebat:

Buna TPU.

Care stie niste seriale anime de gen love-romance, putin ecchi, cam ca Shuffle sau To Love-Ru, doar ca vreau sa aiba un final fericit, cu o nunta sau ceva, nu unul vag.
Nu vreau sa imi spuneti cum este finalul pentru ca s-ar strica farmecul, doar sa imi spuneti povestea unei serii pe care ati vazut-o.

Funda!

Răspuns Câştigător
| irbis a răspuns:

Foarte multe anime de genul asta au final vag, care nu e decis. Cateva care au finaluri clare ar fi Toradora, Clannad (printre cele mai bune), Kimi ga Nozomu Eien, Kimikiss Pure Rouge, Myself; Yourself.

| CastiCuMicrofon explică (pentru irbis):

Eu cred ca cele cu final vag mai pot avea si o continuare, dar nu inteleg de ce nimeni nu face si al 2-lea sezon

| irbis a răspuns (pentru CastiCuMicrofon):

Evident ca pot avea o continuare, dar nimeni nu are interesul de a face o continuare, cel putin nu in anime. Mai toate anime-urile sunt adaptate dupa manga sau romane. Se poate ca acestea sa continue si sa termine povestea.

6 răspunsuri:
| ConstantinCyofu a răspuns:

Ia de aici:
Baka to Test to Shoukanjuu

Baka to Test to Shoukanjuu Ni!

Clannad

Clannad After Story

DN Angel

Dragonaut: The Resonance

Fruits Basket

Full Metal Panic? Fumoffu

Gravitation

Hakuouki

Infinite Stratos

Inukami!

Kampfer

Kyoshiro To Towa No Sora

Nana

Saikano

Sora no Otoshimono

Sora no Otoshimono Forte

The World God Only Knows

The World God Only Knows II

They Are My Noble Masters

Tonagura

Uta no Prince-sama

xxxHolic

Maji de Watashi ni Koi Shinasai!

Munto TV

Junjou Romantica

Tales of Symphonia Tethe-alla

xxxHolic Kei

Kara No Kyoukai

Bakemonogatari

Sankarea

Accel World

Myself Yourself

Winter Sonata

Sword Art Online

| Bogdan_Ionescu_1987 a răspuns:

Chrono Crusade, Oxigen si unul cu happy end ar fi Elfen Lied(dar acesta e ceva mai brutal)

| CastiCuMicrofon explică (pentru Bogdan_Ionescu_1987):

Elfen Lied... l-am vazut, dar pana la urma nu am inteles daca fata aceea a batut la poarta, eu cred ca da

| Lary75lore a răspuns:

Itnazura na kiss, nunta nu e la sfarsit la sfarsit e copilul nunta e la ep 14 laughing) este absolut bestial si nu exagerez este minunat la inceput e cam plictisitor la inceput insa pe parcurs e fantastic