| anamariap1999 a întrebat:

Buna TPU caut de mult timp un film care era pe cartoon network cand eram mica dar nu mai stiu cum se numea, era vorba despre un baiat care mergea cu bicicleta pe timp de ploaie si ajunge la bibloteca acolo primeste de la biblotecar un permis, dupa lesina si cand se trezeste totul era ca intr-un desen animat, intalneste 3 carti vorbitoare pe nume Groaza, Fantezie si Aventura alaturi de ele trece prin niste aventuri extraordinare in final se trezeste in aceelsi loc unde lesinase si doreste sa imprumute toate cartiile dar bibliotecarul ii spune ca poate doar doua, dar pana la urma il lasa sa plece cu toate trei, cand se intoarce acasa parintii lui erau ingrijrati pentru. ca nu au stiut nimic de el. In final se culca in casa din copac alaturi de cele 3 carti. Sper ca descrierea mea sa va ajute. FUNDA pentru cine gaseste numele filmului happy!

Răspuns Câştigător
| Diabolique a răspuns:

„The Pagemaster" - Stăpânul cărţilor (1994) cu Macaulay Culkin.
http://youtu.be/u-gJr7iU6kI
Seară faină.