| AnaBubbles a întrebat:

Buna TPU!
De mult am vazut un scurt video din film pe o retea de socializare, dar nu mai tin minte toate detaliile.
Era vorba de un imparat (cred ca korean), care trebuia sa se insoare, si erau mai multe fete pretendente, iar doamna care trebuia sa aleaga, o simpatiza pe una si trișa pentru ea. Dar una, personajul principal femeiesc, se intalnea pe ascuns cu imparatul.
Ah si inca ceva. O proba de-a fetelor era sa faca ceva pentru comunitate sau ceva de genu, iar ea si-a facut un stand unde venea lumea.
As fi vrut sa tin minte mai multe detalii, dar atat.
Multumesc anticipat! Dau funda.

1 răspuns:
| gabby78 a răspuns:

Cred că filmul la care te referi este "The King's Affection" (2021). Este un serial coreean de dramă istorică care spune povestea unei prințese care se deghizează în bărbat pentru a putea moșteni tronul tatălui ei.

În serial, prințesa Lee Hwi (Park Eun Bin) este singura fiică a împăratului Lee Hwan (Jang Hyuk). După moartea mamei sale, împăratul decide să o crească pe Hwi ca pe un băiat, astfel încât să poată moșteni tronul.