| Thedarklightofthemoon a întrebat:

Imi puteti recomanda niste seriale asemanatoare cu: the originals, supranatural, the vampires diaries, preety little liars?

2 răspunsuri:
| welcometowonderland a răspuns:

1.Riverdale. Drama adolescentina. Actiunea se desfasora in orasul Riverdale.Personajele principale(un grup de adolescenti) se vor confrunta cu secrete ascunse de generații întregi pentru a afla cine este vinovat de moartea lui Jason Blossom.
Actualmente are doar un sezon de 13 episoade dar in curand o sa apara sez. 2.
*Unul dintre personajele principale este jucat de Cole Sprouse, unul dintre gemenii din ´´Zack si Cody, o viata minunata pe punte´´.
2. Once Upon a Time. Serial de genul fantezie. Tradus ca si ´´A fost odata ca niciodata´´. Serial TV inspirat in vechile povesti clasice. Toate basmele copilariei noastre sunt interconectate intre ele. 4 SEZOANE.
3.The Handmaid's Tale. Sau Povestea slujitoarei. Serialul se desfasoara intr-un viitor distopic unde o organizatie superioara controleaza orice nastere deoarece majoritatea femeilor au probleme legate de fertilitate. Femeia este vazuta drept un obiect iar dupa nastere este obligata sa traiasca in concubinaj.
UN SINGUR SEZON-10 EPISOADE.
4.Skam. Drama adolescentina pe care o traiesc un grup de elevi a unui liceu din OSLO. De-a lungul serialului se vor trata subiecte gen feminism, singuratate, dependenta personalal, relatii toxice, islamofobie, tulburari de alimentatie, homofobie, religie, probleme mintale...
EPISOD TERMINAT. NUMAR SEZOANE: 4.
5.Scream Queens. Combina comedia cu genul horror. Mai multe crime au loc in campusul universitar si fratia Kappa e implicata.
2 SEZOANE.
*Numerosii actori faimosi care apar in acest serial: Lea Michele, Jamie Lee Curtis, Emma Roberts, Nick Jonas, Patrick Schwarzenegger...
6.Sense8. Serial tip dramatic. O noua rasa superioara, cu numele de Homo Sensorium, are posibilitatea de a se comunica. Se nasc in grupuri de 8 numite clusters. Ei se pot comunica si transpune i in pielea celuilalt sau pot vedea si simti ce simt restul. Deasemenea, se pot si atinge telepatic.(SCENE EXPLICITE)
* Serialul a fost anulat dupa doar 2 SEZOANE.
7.American Horror Story. Sau Poveste americana de groaza. Gen horror. Fiecare sezon reprezinta o mini-serie independenta. Avand noi personaje, locatie si o noua poveste cu "inceput, mijloc si final".
7 SEZOANE- Inca se deruleaza.
*Unele episoade sunt bazate pe fapte reale.
*Faimoasa cantareata Lady Gaga isi face aparitia prin sez. 6.
*Evan Peters si Emma Roberts sunt unii dintre cei multi actori ai serialului.
*Are o estetica similara ca cea a serialului SCREAM QUEENS, doar ca se foloseste culoarea neagra in loc de cea roz(predominanta in SCREAM QUEENS).

Personal recomand Riverdale si American Horror Story, acestea doua mi-au placut foarte mult. ♡

VIZIONARE PLACUTA!

| emaaahale a răspuns:

Teen Wolf! Eu l am terminat acum cateva zile fiindca aparuse sezon nou.E geniaaaaal! Nu stii ce pierzi daca nu te apuci de el!
Si poti sa te mai apuci si de Riverdale! Si asta e geniaaal