| Lidia9494 a întrebat:

Imi sugerați va rog câteva filme triste de Crăciun? Vă rog fără liste copy-paste de pe internet, pentru ca de cautat am putut căuta si eu.

Vreau o părere personală.

* Si dacă se poate, top 3 filme preferate de Crăciun.

Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Genul DRAMĂ: Cadoul de Crăciun (The Three Gifts) 2009, Un înger în familie (Angel in the Family) 2004, Crăciunul unui vagabond (A Hobo's Christmas) 1987, Cutia muzicală (The Christmas Box) 1995, Dorința de Crăciun (The Christmas Wish) 1998, Crăciun fericit (Joyeux Noël) 2005, De Crăciun mă întorc la tine (I'll Be Home for Christmas) 1988, Unde şi-a lăsat Dumnezeu pantofii (Where God Left His Shoes) 2007, O mamă de Crăciun (A Mom for Christmas) 1990, Trei zile (Three days) 2001, Prichindeii (Papa's Angels) 2000), Ebenezer (1998), Spiritul Crăciunului (Mistletoe Over Manhattan) 2011, Darul de Crăciun (The Christmas Gift) 1986
animație: Annabelle's Wish (Visul Annabelei), 1997

5 răspunsuri:
| faramatania a răspuns:

1.When Angels Sing (2013),All Is Bright (2013),The Christmas Blessing (2005),Christmas Cottage (2008),The Christmas Miracle Of Jonathan Toomey (2007),Christmas Story (2007)
2.The Most Wonderful Time Of The Year (2008),Merry Friggin' Christmas (2014),Silent Night (2012)

| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Black christmas, nu e trist, e horror(de fapt te tine in suspans, atat)

| Sarah730 a răspuns:

The three gifts mi-a placut mult.
A Carol Christmas
A Christmas Carol

| anastasyacats a răspuns:

Nu e prea trist dar e foarte bun: O dadaca de craciun cauta pe google

| Lidia9494 explică (pentru anastasyacats):

Nu spun ca nu este bun, pentru ca nu l-am văzut, deci probabil este, dar IMDB a apreciat filmul doar cu 5, 3/10.

http://www.imdb.com/title/tt1572008/