| Lamaitzza a întrebat:

La ce anime as putea sa ma mai uit? Pana acum am vazut Nana, Death note, Inuyasha, Naruto iar la Naruto shippuden astept urmatorul episod :d Dar as vrea sa ma mai uit la un anime dragut, as vrea sa fie si o poveste de dragoste ceva, gen Nana intelegeti voi. Multumesc mult! [funda]

15 răspunsuri:
| mariacris98 a răspuns:

1. "Naruto"
2. "Bleach"
3. "Vampire Knight"
4. "Lovely Complex"
5. "Fruits Basket"
6. "Special A"
7. "Kilari"
8. "Nana"
9. "InuYasha"
10. "Romeo X Juliet"

| positivity a răspuns:

Găseşti aici: http://www.desenesianimeonline.info/
Sărbători fericite!

| ??? a răspuns:

Ce zici de Vampire Knight? sau Lovely complex.

| GeannyCatty a răspuns (pentru ???):

La Vampire knight e naspa ca sunt doar 2 sezoane....adica Wtf! Fani asteapta un al 3-lea sezon.Eu,una, am inceput sa plang cand am vazut ca nu pot gasi sez 3laughing. Whatever, cu toate astea e chiar bun. Dar cum am mai zis are un defect

| Buffulete a răspuns:

Lovely Complex!

| 0rlando a răspuns:

Uită-te la dragon ball.

| Dana23 a răspuns:

Kilari,Bleach,Vampire Knight,Deltora Quest, Doctor Who, Dragonball Gt.

| 0rlando a răspuns (pentru Dana23):

Nu poți vedea Dragon Ball GT, înainte de a vedea toată Dragon Ball și Dragon Z.

| ゆい a răspuns:

Eu iti recomand Clannad si Clannad After Story, Airsau Kanon, uite si un link pentru Clannad:
http://anime.kage.ro/anime/clannad/
^_^

| KoWeD a răspuns:

0-9
11eyes

A
Afro Samurai
Air
AKB0048
AKB0048 Next Stage
Amnesia
Angel Beats!
Ano Natsu de Matteru
Another
Ao no Exorcist
Avatar. The last airbender
Avatar: Legenda lui Aang
Avatar: Legend of Korra

B
Bakutan Intensificarea Mechtaniumului
Bakugan Invadatorii Gundalieni
Bakugan Noua Vestroia
Bakuman
Bakumatsu Gijinden Roman
Battle B-Daman
Basilisk
Basquash!
Beelzebub
Beyblade
Beyblade G-Revolution
Beyblade Metal Fusion
Beyblade Metal Master
Binbougami ga!
Blade
Black Rock Shooter
Bleach
BTOOOM!
Busou Renkin

C
Campione!
Captain Tsubasa
Captain Tsubasa Road to 2002
Cardfight! Vanguard
Cardfight! Vanguard Asia Circuit Hen
Cardfight! Vanguard Link Joker
Chobits
Chrono Crusade
Chuunibyou demo Koi ga Shitai!
Clannad
Claymore
Code Geass
Cubix
Cuticle Tantei InabaD
D.Gray-man
Dakara Boku wa, H ga decinai
Deadman Wonderland
Death Note
Detectiv Conan
Detroit Metal City
Devil May Cry
Digimon Adventure 01
Digimon Adventure 02
DN Angel
Dog Days
Dog Days 2
Dogs Bullets & Carnage OVA
Dragon Ball
Dragon Ball GT
Dragon Ball Kai
Dragon Ball Z
Duel Masters
Durarara!

F
Fairy Tail
Fate Stay Night
Fate Zero
Full Metal Alchemist
Full Metal Panic
Folktales from Japan

G
Ga-Rei: Zero
Ghost Stories
Gintama
Ginga e Kickoff!
GosickH
Haiyore! Nyaruko-san
Hakuoki Reimeiroku
Hell Girl (Jigoku Shoujo)
Hell Girl Two Mirrors (Jigoku Shoujo Futakomori)
Hell Girl Three Vessels (Jigoku Shoujo Mitsuganae)
Hellsing
High School DxD
Highschool of the Dead
Higurashi no Naku Koro ni
Hiiro no Kakera
Hiiro no Kakera 2

I
I’ll/CKBC / Generation Basket
Ichiban Ushiro no Daimaou
Ikoku Meiro no Croisee
Inazuma Eleven
Inazuma Eleven CN
InuYasha
InuYasha – The Final Act
Ixion Saga DT

J
Jinrui wa Suitai Shimashita

K
K-K
Kaichou wa Maid-sama
Kaleido Star
Kamisama Dolls
Kampfer
Kanokon
Katekyo Hitman Reborn
Kaze no Stigma
Kimikiss Pure Rouge
Kimi to Boku
Kimi to Boku 2
Kingdom
Kilari
Kokoro Connect
Kono Naka ni Hitori, Imouto ga Iru!
Kore wa Zombie Desu Ca Of the Dead
Kotoura-San
Kuroko’s BasketballL
Ladies versus Butlers
La storia della Arcana Famiglia
Love Live! School Idol Project
Luptatorii Bakugan

M
Magi
Maoyuu Maou Yuusha
Medaka Box
Medaka Box 2
Mermaid Melody
Mirai Nikki
Mondaijitachi ga Isekai Kara Kuru Sou Desu eu?
Moretsu Pirates
Muv-Luv Alternative – Total Eclipse

N
Nana
Naruto
Naruto Shippuden
Naruto SD: Rock Lee & His Ninja Pals
Natsuyuki Rendezvous
Nazo no Kanojo X
New Prince of Tennis
Nyanpire The Animation
No. 6

O
Oda Nobuna no Yabou
One Piece
One Piece 551+
OreShura
Ouran High School Host Club
OzmaP
Phi Brain: Kami no Puzzle
Phi Brain 2: Kami no Puzzle
Pokemon
Pokemon Advanced
Pokemon Advanced Challenge
Pokemon Bataliile Galactice
Pokemon Black and White
Pokemon Indigo League
Pretear
Prince of Tennis
Princess Tutu
Puella Magi Madoka Magika

Q
Queen’s Blade Rebellion

R
Recorder to Randsell
Regele Shaman
Romeo x Juliet
Rosario + Vampire

S
Sacred Seven
Sailor Moon
Saint Seiya Omega
Saint Seiya The Lost Canvas
Sakamichi no Apollon
Saki Episode of Side A
Sakurasou no Pet na Kanojo
Samurai 7
Samurai Champloo
Samurai X
Sandy Belle
Sankarea
Sengoku Collection
Shiki
Shin Sekai Yori
Shugo Chara!
Sora no Otoshimono
Sora no Otoshimono Forte
Soul Eater
Space Brothers
Spiral
Sukitte Ii na eu.
Sword Art Online(preferatul meu)T
Tamako Market
Tari Tari
Tasogare Otome x Amnesia
The Unlimited: Hyobu Kyosuke
Time of Eve
Togainu no Chi
Tonari no Kaibutsu-kun
Tokyo Mew Mew
Trigun
Trinity Blood
True Tears

U
Upotte!
Usagi Drop
Utakoi

V
Vampire Knight
Vampire Knight Guilty
Vividred Operation

W
Working

X
X-Men

Y
YuruYuri 2
Yu Yu Hakusho
Yu-Gi-Oh!
Yu-Gi-Oh! 5D’s
Yu-Gi-Oh! Capsule Monsters
Yu-Gi-Oh! GX
Yu-Gi-Oh! ZeXal

Z
Zetsuen no Tempest

| Nyan998 a răspuns:

Paradise Kiss,Fairy Tail,Clannad, Kaleido Star, Kuroshitsuji, No.6, Another, Ao No Exorcist, Kuroko No Basket.
Sper ca te.am ajutat \(-^.^-)/

| UchihaLarisa a răspuns:

ToraDora, Kimi ni Todoke, Shingeki No Kyojin, Chuunibyou, k-on.

| V9Alexis a răspuns:

Buna happy si eu sunt o admiratoare de anime de ragoste happy Uite cteva care mie mi-au placut happy :
~Vampire Kight -ai doua sezoane dar sunt super :X I don't want to see (In mod normal ti-as spone la fiecare rezumat cam ce se intampla dar dupa aia as strica suspansu si placerea de a descoperi pe cont propiu :X tongue )
~Inuyasha - aici ai 167 ep apoi urmeaza 4 filme si apoi actul final inca 26 de episoade big grin
~Chrono Crusade 24 ep( asta ai mai multa actziune si e dragostea mai mult de anici din copilarie intre un demon si o fata da e super :X)
~Zero no tsukaima - s1-13 ep si apoi inca 3 sezoane cate 12 ep tongue e amuzant tarehee hee dar si pov de dragoste se aprinde mai spre final big grintongue
~Lovless - 12 ep e o dragoste mai ciudata dar uitate pan la final si ai sa vezi act de sweet si induioshator poate sa fie
~B Gata H Kei - 12 ep...asta e mai mult hentai dar are si drama si comedi in el laughing)
~Clanad (nu stiu cate ep ca nu m-am uitat laughing ) apoi ai Clannad After Story adc sezonul 2, 24 de episoade... uitate pan la sfasrshit daca vrei sa nu ramai cu gust amar tongue
~rosario+vampir pan acum is 2 sez a cate 13 ep...io sper si mla un sezon 3 tongue
~11 eyes - 12 ep big grin
~Itsuka Tenma no Kuro Usagi - 12 ep I don't want to see :X
~Nanatsuiro Drops - 12 ep :X Finalul e... Draggostea adv invinge mereuwinking
~Kimi Ni Todoke - S1.25 ep S2. 13ep prea epichee hee
~Inukami - 26 ephee hee e potzin hentaihee hee
~Paradis Kiss - 12 ep sf e...pff sec...
~Hakushaku to Yousei - 12 ep
~Gosick - 24 ep Merita vazut e prea tare mai ales ultimu ep I don't want to see
~Mashiro-Iro Symphony - 12 ep
~Toradora - 25 ep :X:X
~Midori no Hibi -- 13 ephee hee
~Spice and Wolf - S1. 12ep S2.12 ep e si amuzant si fain in acelasi to\imp si drama ...etchee hee
~Fruit Basket - 26 ep eu inca sper la un sez 2 darhee hee
~Preater - 13 ep e potzin pueril dar e fain :Xhappy
~Uraboku - S1.24 ep e drama si f trist in acelasi tim crying Abia asht sez doi apare anul asta big grin
~Highschool DXD -S1.12 ep sunt shanse sa apara si sez dai dar ai grija ca si asta e oleaca /...mai mult hentaihee hee
~Kaichou wa Maid-sama - S1. 26ep parca si unu special sau cv de genu...e fain dar pacat e ca actziunea continua in manga desi sper sa faca si sez 2 pe ecran big grinhappy
~Tokyo mew mew - S1, 52 ep si asta e pueril dar e draguthee hee)
Astea sunt cele care eu le-am vazut deja in intregime si mai stiu multe care le-am incepyt si mi-e lene sa le termin ca asa sunt eu laughing Ti leash fi dat si pe alea dar nu pot sa recomand cv atata tmp cat eu nu l-am vazutwinking

| AnimeG0DDDFan a răspuns (pentru V9Alexis):

Nici nu sti sa descrii un anime, am vz majoritatea anime-urilor din lista ta si in puii mei le-ai dat o descriere de mama, mama, Auziz ce descriere face la highscholl dxd, " putin hentai " Toate anime-urile bune sunt hentai ( perverse )Da' si tu acum daca n-ai vazut **** si **** decat pe internet ce sa si faci...

| Sinnerr a răspuns:

Eu iti recomand Bleach happy