| AdrianBulciu a întrebat:

Buna tuturor, asta e prima mea intrebare, asa ca sper sa nu fac greseli gen la exprimare etc... Bun deci, acum 1 an cred ca am vazut un film care mi-a placut la nebunie, iar acum vreau sa il revad dar nu mai stiu numele, stiu doar o simpla chestie despre el. Am cautat pe google cred ca 2 nopti si nu am gasit nimica. Deci filmul era Japonez sau Chinezesc ( foarte putin probabil Korean ), in care era un fost mercenar sau soldat, care locuia singur, si parca avea un amanet al lui, si se imprieteneste cu o fetita de la o vecina etc... apoi fata e rapita, el vrea sa o salveze si incepe un calvar. Stiu si sfarsitu, fusese pacalit ca acei interlopi care o rapise, ii scosese ochiu, dar o gaseste in parcare intreaga si parca la final de tot el este arestat si fetei ii cumpara niste rechizite de la un magazin. Deci nu sunt sigur ca e foarte bine explicat, am gen niste mici flashuri cu scene din film cand ma gandesc la el, dar mai mult nu stiu sa zic. Pe google nu ai ce sa cauti, scrii despre film cum era in engleza si iti gaseste numai pararelisme. Scuzati greseli daca am facut la scriere. Mersi anticipat!

5 răspunsuri:
| AdrianBulciu explică:

Super! L-am gasit. Nu pe site-ul ala, pe altul. Nu stiu daca fac reclama sau nu dar http://www.mysoju.com/ este incredibil. Mersi de ajutor celor care ati incercat. Daca va intereseaza, dati sa vedeti trailer pe youtube la " The man from nowhere ". Love it!

| ionika231 a răspuns:

E posibil sa il gasesti in lista de aici http://ro.english-attack.com/video-boosters/recent?title=&cat=20&diff=All, lista contine si videoclipuri

| negru30 a răspuns:

Te rog sa te gandesti putin - si-a gasit ochiul sau nu - stiu eu ceva dar la mine isi gasise ochiul

| AdrianBulciu explică (pentru negru30):

Deci liderul/capul/seful interlopilor ii aratase un ochi de om si a pretins ca e al fetitei, ca sa il enerveze/rada de el, dupa care ma rog se bate cu ei si ii omoara. Iar cand pleaca prin parcare parca, gaseste fetita si era intreaga. Oricum poti sa imi zici numele filmului care l-ai vazut tu, asta daca iti amintesti. Mersi anticipat!

| negru30 a răspuns (pentru AdrianBulciu):

Sincer - nu este ce am vazut eu - nu ma uit la asa ceva - imi este frica - dar nu intelegeam cum se scot ochii asa ca pe samburi - imi pare rau le-am incurcat eu