| Bella21 a întrebat:

urmaresc serialul"jurnalele vampirilor."A citit cineva cartea? Puteti sa-mi spuneti cu cine ramane Elena?

Răspuns Câştigător
| X a răspuns:

Finalul e foarte dramatic dupa ce elena moare si se transforma in vampir da vina pe stefan cea cel face pe el sa creada ca il iubeste mai mult pe daemon.Cei doi frati incep lupta intre ei dar Elena i opreste. Atunci observa o haita de caini atancand orasul si incep sa isi dea seama ca aici e mana katherinei care era suparata ca dupa sacrificiul ei de ai apropia pe cei doi frati ei se omoara pentru dragostea elenei.Intr-un final cele doua fete ajung sa se lupte iar elena o inpinge pe katherina in soara si moare, insa si ea a fost expusa la soara prea mult si nu mai putea fi salvata.Finalul e dramatic rau te faci sa si plangi: Romanul se termina cu un fragment din jurnalul lui Bonnie, care admite ca, desi Elena nu era perfecta, nici sfanta, ea a murit ca un om bun si a salvat intregul oras.

5 răspunsuri:
| alexandrabuga96 a răspuns:

Deci pot sa iti garantez ca Elena ramane cu Stefan:X (mie una imi pare super bine)deoarece autoarea L.J. SMITH a fost concediata de cei de la editura pentru ca ea vroia ca in final Elena sa ramana cu Damon, iar cei de la editura cu Stefan.Deci pana la urma Elena ramane cu Stefan, iar cartile vor fii scrise de niste autori "fantoma".

| Any_3777 a răspuns:

Elena moare impreuna cu Stefan.

| MissJupiter a răspuns:

Omg cred ca voi nu ati citit si Reintoarcerea :caderea noptii care e tot parte din jurnalele vampiriloe. Dupa ce moare in lupta cu Katerina ea ajunge pe mainile unui vampir pe nume Klaus pe care cei doi frati il omoara iar Elena reinvie. In cartea a 5-a Elena trebuie sa invete cum sa se poarte ca un om normal si este ajutata de vampirul Stefan Salvatore dar dupa ce isi revine complet iubitul ei este luat delanga ea de un kitsune (monstru varcolac), Iar Elena pleaca sa-l salveze impreuna cu fratele lui Damon Salvatore. Trebuie sa mai apara o carte deoarece in Romania nu au aparut toate cartile.

| DenyBuby a răspuns:

Pai,acum in curand apare sezonul 6 si cred ca vor mai fi si 7, 8, 9, 10 big grin speram..si Elena nu va muri, e personaj principal la fel si stefan iar cartea, ce scrie in carte nu e deloc ca si in film, katerina moare pentru ca a baut elixirul acela si imbatraneste si moare la fel si bonnie so ea o sa fie fantoma si bunica ei si jermey or sa fie fantome dupa ce il invie pe jermey si mai tarziu invie si bonnie si inainte apare silas :3, uita-te la film(daca nu l-ai vazut deja)..scuze ca raspund abia dupa 3ani rolling on the floor

| MyNamexx a răspuns:

Buna.Eu am citit cartile si Elena invie si ramane cu Stefan, in timp ce Damon spune ca el nu este la fel ca ceilalti si pleaca. Din cate am auzit serialele se termina diferitbig grin