| Winchesster a întrebat:

Buna))) va rog mult sa-mi dati niste anime asemanatoare cu Death Note, tot asa de interesant!
funda

3 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Beast Wars, Ah My Goddess, Digimon

| MaliciousDeath a răspuns:

Mie mi s-a parut ca Code Geass se aseamana destul de mult cu Death Note...
Personajul principal, acelasi gen de tip plictisit, inteligent, nesatisfacut de societate si care incearca sa-si creeze o lume perfecta...cu ajutorul unei anumite superputeri.
Light o primeste de la Ryuk, iar Lelouch, tipul din Code Geass, de la o vrajitoare, CC.Ar trebui sa-l incerci.Finalul e la fel de bun si lacrimogen, dar merita.

| ryuu a răspuns:

Buna.
- Durarara!
- Mirai Nikki
- Phantom: Requiem for the Phantom

Vizionare placuta!