| OwneruL a întrebat:

de mult timp astept sa puna sezonul 2 din HighSchool Of the Dead si inca nu a aparut, are cineva vreo idee cand poate aparea sezonul 2 din HighSchool Of The Dead sau sezonul 3 din HighSchool dxd,Va rog mult mult, dau funda. Va multumesc.

Răspuns Câştigător
| ryuu a răspuns:

Sez 3 din Highschool DxD nu a primit nici macar green-light, asa ca ceea ce ai citit despre lansarea in Ianuarie, este doar un zvon.
Cat despre HOTD, nu se stie nimic despre anime, dar nici despre manga.
In luna Martie 2011 a fost publicat cap 29, dupa care au luat pauza. Se spune ca se datoreaza cutrmurului si tsunami-ului. Au revenit cu cap 30 de abia in Aprilie 2013, iar intr-un interviu luat cu cateva zile inainte de lansare, fratii Satoo au spus ca urmatorul capitol nu are o data stabilita. Uite ca trecut un an.

3 răspunsuri:
| ryuu a răspuns:

Nu se stie nimic despre ambele serii.

| OwneruL explică (pentru ryuu):

HighSchool Of The Dead este de 2 ani si mi se pare suspect ca nu exista inca sezonul 2, trebuie sa fie ceva.

| Skydro a răspuns:

Nu vreau sa iti dau informatii false dar eu m-am documentat putin despre acestea doua si amaflat ca s-ar putea sa apara sezonul 3 din highschool dxd cam prin ianuarie dar nu e nimic sigur cat despre highschool of the dead nu se stie nimic dar nu e nimic sigur daca cineva stie mai multe lasati raspuns

| ryuu a răspuns (pentru Skydro):

Sez 3 din Highschool DxD nu a primit nici macar green-light, asa ca ceea ce ai citit despre lansarea in Ianuarie, este doar un zvon.
Cat despre HOTD, nu se stie nimic despre anime, dar nici despre manga.
In luna Martie 2011 a fost publicat cap 29, dupa care au luat pauza. Se spune ca se datoreaza cutrmurului si tsunami-ului. Au revenit cu cap 30 de abia in Aprilie 2013, iar intr-un interviu luat cu cateva zile inainte de lansare, fratii Satoo au spus ca urmatorul capitol nu are o data stabilita. Uite ca trecut un an.