| Zorca_Adrian_1979 a întrebat:

Numele meu este Adrian sunt din Bucuresti. As dori, sa va intreb ceva, aparte legat de un program special, legat de subtitrari filme - seriale etc. In special filme Rusesti. Sunt fan filme slave. De exemplu eu am filmul - serialul de pe net, sa leg programul cu filmul - episod, si sa-mi dea subtitrarea in romana. Se poate? Exzista un astfel de program? Mi-l doresc foarte mult. Am foarte multe filme - seriale Rusesti - Ucraina etc. Va multumesc frumos pentru, oportunitate = ajutor. Cu stima si respect Adrian! Multumesc frumos.

2 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Subtitrarile sunt facute de persoane, nu exista inca un altgoritm sau AI atat de complex incat sa stie sa traduca corect.

Daca cineva nu s-a apucat sa traduca acele filme/seriale nu prea ai cum sa gasesti subtitrare. Eventual poti face o cerere pe un site de subtitrari poate gasesti pe cineva binevoitor sa ti le traduca.

| NLS a răspuns:

Gasesti pe net subtitrari pentru aproape orice.
Poate nu pe romana, daca filmul e mai "underground" insa in engleza.
Din pacate, unele dintre site-urile ce ofera subtitrari, sunt pline de virusi (reclame ce pot ascunde virusi "in spate").
Nu descarca, si mai ales. nu rula nimic ce are extensia exe!

Subtitrarile pot avea extensia>>> srt, txt, ttxt, sub, vtt, sa, ssf, usf, stl, sdh, subt...