| Elizu a întrebat:

Care este cel mai bun film pe care l-ati vazut si despre ce era vorba in el?

9 răspunsuri:
| mariacris98 a răspuns:

"Twilight". Este vorba despre o muritoare care se indragosteste de un vampir, iar acesta tot timpul vrea sa o protejeze. Pe langa acesta ar mai fi si "Titanic" si cred ca toata lumea stie despre ce este vorba in el.

| SuperMagicSmile a răspuns:

Inception.care era despre un vis.intr-un vis...intr-un vis...

La Vie En Rose.care era despre viata cantaretei Edith Piaf

Moulin Rouge!

Bridesmaids

| IoanaBogdana a răspuns:

Girl, Interrupted. O fata de 18 ani este bagata intr-un spital de nebuni de catre parintii ei chiar daca ea nu are nicio problema. Acolo se imprieteneste cu sociopata Lisa, jucata exceptional de Angelina Jolie(nu sunt fan, dar mi-a placut de ea in rolul asta), marea bataie de cap a personalului. Un thriller psihologic care mie mi-a placut foarte mult, bazat pe o poveste reala.

| positivity a răspuns:

Buna. =3
- Nu ma uit la filme, gen ' comedie ', sau alte chestii.;-j
Dar, hai sa-ti zic, un film care mi-a placut.;]

- Acest film de care zic, se numeste " Naruto Shippuden - The Lost Tower ".; 3
Acum te gandesti ca sunt o obsedata, de anime-uri; o obsedata dupa " Naruto ", nu? Ah, ai dreptate. Chiar sunt.winking

- Mie una mi-a placut acest film.;-x Astept sa vad si " Naruto Shippuden - Blood Prison "; care cred ca va fi tot la fel de grozav ca acesta.

Pa, pa.

| GusWaters a răspuns:

Cel mai bun film din lume,luat ca individual,nu serie, nu trilogie, a fost si va fi mereu The Shawshank Redemption/Inchisoarea Ingerilor.Are doi din cei mai buni actori din istorie daca ar fi dupa mine,Morgan Freeman e chiar cel mai bun din istorie,peste James Dean sau Jack Nicholson.

Filmu' prezinta povestea unui bancher,Andy Dufresne,un bancher, care este acuzat degeaba, ca si-a omorat nevasta si amantul acesteia.Andy ajunge la Shawshank,si acolo, treptat o sa schimbe mai toate lucrurile, desi la inceput-in primii doi ani de sentinta mai exact-statea mereu singur.Are cateva secvente epice filmul,dar cateva e putin spus, in toata compozitia lui e epic.Te invata despre viata, schimbare si adaptare.Personajul lui Freeman,Red,e unul din cele mai bune pe care le-am vazut vreodata, e absolut genial discursul lui, atunci cand are sansa de a fi eliberat dupa 40 de ani, si momentul cand Andy ii spune unde sa il caute, dupa ce o sa iasa din inchisoare.Am vazut vreo cateva mii de filme la viata mea, dar unul mai bun chiar nu pot sa gasesc.

| nelu14 a răspuns:

Shawshank redemtion,city of god, lotr, forrest gump!

| Maria139 a răspuns:

To save a life- este absolut speachless. sau beastle este si mai si... te las pe tine sa descoperi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai mie imi plac multe filme asa ca o sa le enumar pe genuri:
Comedie:Mr.Bean Holiday
O poveste incalcita
Norbit
Horror:Vineri 13
Thriller:Suflet Negru
Drama:Titanic
The Last Song
Actiune:Con Air - Avionul Condamnaţilor(chiar iti recomand acest film este unul extraordinar)

sper ca te-am ajutat
funda? happy

| musiclover23 a răspuns:

Am vazut filmul "Inception" cu Leonardo Dicaprio. Deci a fost genial:X:X:X Sigur ai auzit de el. Este vorba despre un tip care patrunde in visele oamenilor. Foarte tare filmul!