| Flooryn a întrebat:

Care este cel mai horror film? The grudge? The Exorcist? Pareri...

Răspuns Câştigător
| Diabolique a răspuns:

După care standarde?
„The Thing" (1982) a fost desemnat cel mai horror film de către publicația americană „The Boston Globe".
„The Shining" (1980) a fost desemnat, la rândul lui, cel mai horror film de către „The Moving Arts Film Journal".
De asemenea, „The Exorcist" (1973) a fost clasat pe prima poziție în topul filmelor horror în cadrul documentarului „Best in Film: The Greatest Movies of Our Time" (2011) și a diferitelor publicații americane.
„Psycho" (1960) este clasat pe prima poziție în topul presigioasei instituții „The American Film Institute" și pe renumitul site de filme, IMDb.
„King Kong" (1933) se află pe prima poziție în top-ul site-ului „Rotten Tomatoes", iar lista continuă.
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_films_considered_the_best
Dacă te referi din punctul nostru de vedere, al amatorilor, prefer „The Shining", by far.
Numai bine.

15 răspunsuri:
| LeMousiqe a răspuns:

The grudge e cel mai bun, excoecist este o prostie.

| Guildo a răspuns (pentru LeMousiqe):

De ce este o prostie? Tu sti macar care a fost impactul acestui film, cand a aparut prima data in cinematografe? Inca este peste multe filme horror de azi, un adevarat clasic al genului, daca ma intrebi pe mine.

| negat1ve a răspuns:

Incearca sa te uiti la "Insidious", "Orphan", "The Women in Black", "1408", "The Collector 2009". Astea filme tari daca vrei nu prostiile enumerate de tine, acum na gusturile nu se discuta.

| Flooryn explică (pentru negat1ve):

Mersi dar le-am vazut deja pe astea. Insidious e tare recunosc ca doar e facut de cei care au produs Saw si paranormal activity...

| Rooksee a răspuns:

The Exorcist

| MIRUNAmyra a răspuns:

The grudge, clar, pentru-ca totusi e original, de cate ori ai vazut tu oameni care intra in casa unei fantome blestemate, filme cu posedati intalnesi la fiecare pas.

| TheBlackEmo a răspuns:

The Grudge, The Exorcist e o prostie, sunt atatea si atatea filme cu oameni posedati, dar cu fantome în care intri în a lor casa si te blesteama mai rar! Îti recomand toata seria The Grudge!

| Toader_Andreea_1996_pDkq a răspuns:

The grudge e mai horror. Sper ca am fost te ajutor.

| Alexutz_Vladutz_1998 a răspuns:

Sa fiu sincer eu ma uit mereu la filme horror si The grudge nu este asa de groaza, dar si eu am inceput sa ma uit la The exorcist si am vazut la trailere ca este tare ...deci ti-l recomand.Pa pa

| food23 a răspuns:

Eu zic ca Mama sau Shutter. :]

| CameliaS a răspuns:

Bună dimineața, Florin! Eu pot spune că filmele de groază pot spune că sunt pasiunea mea. Eu îți recomand să vezi "Unborn" dar mai ales filmul care mi-a plăcut extraordinar de tare și care se numește "Would You Rather". Actorii joacă foarte bine iar coloana sonoră este aproape de perfecțiune. Alte 3 filme care mi-au plăcut și care trebuie văzute, după cum urmează: 1. The exorsim of Emily Rose (este bazat pe fapte reale, în timpul filmului îți arată și înregistrările reale); 2. The Possession (interesantă povestea doar că mi s-a părut că au găsit numele demonului prea repede) și 3. Mirrors 1 care este mult mai bine realizat decât 2, din punctu meu de vedere. The grudgeVizionare plăcută și sper că ți-am fost de ajutor! happy

| left4dead2 a răspuns:

The walking death

| GermanDianaAlexandra a răspuns:

Eu cred că " The Grudge " e cel mai HORROR.

| OnikLov3You a răspuns:

Cheacky 1,2 si 3, Bloody Mary si te poti uita vinerea pe Discovery de la 10 la 12 noaptea la filme de groaza, astept FUNDA!tongue

| sabonim a răspuns:

Eu ma uit cateodata la filme horror si mi-am cumparat unul foarte tare se numeste 'the last vampire', ti-l recomand