| anonim_4396 a întrebat:

Care este cel mai înfricoșător film pe care l-ați văzut? Aduceți răspunsului vostru măcar un argumnet.

19 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Saw-jocul mortii[cred ca titlul filmului spune tot]

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Alien-ul din 1979 al lui Ridley Scott. Argumentele-s inutile la un asemenea exemplu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Avatar, The Hunger Games şi primul film din seria Twilight. Au fost atât de proaste, încât mi se părea înfricoşător faptul că atâta lume le lăuda şi le considera un succes.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu stiu ce ai cu Hunger Games, n-o fi asa genial pentru cata popularitate a avut, dar e mult superior lui Twilight sau Avatar. Nu merita incadrat in aceeasi oala.

| piTiCcu a răspuns:

Mother ( 2013 )
Cu cinci ani în urmă, Victoria (MEGAN CHARPENTIER, din Red Riding Hood) şi Lilly (ISABELLE NÉLISSE, din Mirador) au dispărut fără urmă din casa lor. De atunci, unchiul lor, Lucas (Nikolaj Coster-Waldau, din Game of Thrones) le-a căutat cu înverşunare împreună cu iubita lui, Annabel (Jessica Chastain, nominalizată la Oscar pentru The Help). După ce le găsesc izolate într-o cabană în ruine şi le aduc acasă, cei doi încep să se întrebe dacă fetele sunt singurele pe care le-au primit în căminul lor.

Pe măsură ce Annabel încearcă să le reobişnuiască pe fetiţe cu viaţa normală, ea devine tot mai convinsă că în casă sălăşluie o prezenţă supranaturală diabolică. Oare fetele suferă de stres posttraumatic, sau o fantomă vine mereu să le viziteze? Cum au reuşit ele să supravieţuiască atâţia ani singure, în pădure? Încercând să găsească răspunsul la aceste întrebări, Annabel descoperă că şoaptele de noapte bună pe care fetele le aud seara vin de pe buzele unei creaturi care vrea să ucidă.
Bafta!

| stanly7 a răspuns (pentru piTiCcu):

Se numeste Mama din cate stiu eu.
http://www.imdb.com/title/tt2023587/

| Inkubus a răspuns (pentru piTiCcu):

Eu l-am vazut insa nu prea este infricosator. thinking

| anonim_4396 explică (pentru Inkubus):

Pe Mama(2013) eu l-am vazut cu frate-meu de 6 ani la 22:00-00:00. Daca nici el nu s-a speriat...in schimb e fan Alien laughing Se sperie dar ii place.

| gingergirl1 a răspuns (pentru piTiCcu):

Tu chiar te-ai speriat la filmul ala? straight face laughing

| RalucaTyan a răspuns (pentru gingergirl1):

Ce vrei sa spui cu asta? Ca nu e un film bun? :/

| gingergirl1 a răspuns (pentru RalucaTyan):

Ba da, este un film destul de bun! adica mi-a placut povestea dar de groaza...nu prea a fost! Parerea mea!winking

| RalucaTyan a răspuns (pentru gingergirl1):

E mai mult fantezie...happy

| Andeuta a răspuns:

Saw- mai mult decat scenele cu crime si mutilari lectiile de viata pe care incearca sa le ofere o papusa unor oameni din viata cotidiana si modul in care le ofera, confera filmului dramatism si un impact psihologic asupra celui care il urmareste.big grin

| RalucaTyan a răspuns:

Hostel 1. Daca iti place sadismul e numai bun.

| Senzaționalul a răspuns:

1.Jeepers Creepers.
Monstru + niste copii traumatizati.
2. Wrong Turn
Mutanti + Grup de pusti.
3.The Hills Have Eyes.
Asta e probabil cel mai infricosator film vazut de mine..Nu stiu de ce.
Pur si simplu ma sperie mult.

| anonim_4396 explică (pentru Senzaționalul):

E bun The Hills Have Eyes. Mi-a placut si mie, in special primul. Oribil, dar intr-un sens bun.

| ccnv a răspuns:

Twilight. Chiar imi pare rau ca l-am vazut. Imi tremura degetele si acum cand ma gandesc.

| anonim_4396 explică (pentru ccnv):

Periculoasa rau Bella aia mai ales in New Moon. Eram gata sa ma arunc si eu de la etaj asa cum si-a dat ea drumul de pe o stanca...ah, suicide thoughts too much!

| ccnv a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu e un film bun pentru copilele de 12-13 ani care sunt fane.