| J0B0MAT a întrebat:

Care este filmul vostru favorit? Alegeti unul singur.

Eu as zice... Troia.

Răspuns Câştigător
| Bacemi a răspuns:

M-am uitat la multe filme tipice gen liceanul timid, in coltul lui cautand pe cineva care sa semene a mine. N-am gasit decat filme jalnice, cu tipare fortate sau indreptate spre o perspectiva prea putin importanta si de cele mai multe ori chiar irealista.
Desi am vazut si alte filme care mi-au placut mult l-am ales pe acesta. E singurul in care am putut efectiv sa ma vad pe mine. Nici mai mult nici mai putin. Nu idea tipica si tampita de tip timid speriat de bombe. Nici agresiv si nepasator. Un tip retras. Dar altfel. Caruia daca ii dai o sansa, nu o sa regreti niciodata. I see things. And i understand. I am a wallflower.

19 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

The Perks of Being a Wallflower.

| J0B0MAT explică (pentru Bacemi):

M-am gandit de multe ori sa ma uit la filmul asta, dar n-am reusit.Acum daca zici ca e preferatul tau, o sa ma uit sigur.

| J0B0MAT explică (pentru Bacemi):

Iti dau funda pentru explicatia sincera si frumoasa big grin

| Bacemi a răspuns (pentru J0B0MAT):

M-am uitat la multe filme tipice gen liceanul timid, in coltul lui cautand pe cineva care sa semene a mine. N-am gasit decat filme jalnice, cu tipare fortate sau indreptate spre o perspectiva prea putin importanta si de cele mai multe ori chiar irealista.
Desi am vazut si alte filme care mi-au placut mult l-am ales pe acesta. E singurul in care am putut efectiv sa ma vad pe mine. Nici mai mult nici mai putin. Nu idea tipica si tampita de tip timid speriat de bombe. Nici agresiv si nepasator. Un tip retras. Dar altfel. Caruia daca ii dai o sansa, nu o sa regreti niciodata. I see things. And i understand. I am a wallflower.

| mentholinks a răspuns:

Nu stiu daca e preferatul dar sa zicem Melancholia.

Răspuns utilizator avertizat
| Sociopat a răspuns:

One flew over the cuckoo's nest

| Seba2013 a răspuns:

Troia, mi-a placut mult.
Cred ca a fost singurul film, ca m-a tinut curios pana la capat.

In momentul acesta nu imi aduc aminte de alt film, ca sa imi trezeasca emotiile traite.

A fost batman(penultima parte mi se pare), dar nu se compara cu troia.

| Seba2013 a răspuns (pentru Seba2013):

Aaa da mi-a placut si teroare in Istambul.
M-a surprins la inceput, si inteligenta actorului....actiunile nu mi-a placut.

| J0B0MAT explică (pentru Seba2013):

Credeam ca zici si tu de vreun film din Spania.Te-ai luat dupa mine cu troia mai repede.

| Seba2013 a răspuns (pentru J0B0MAT):

Serios, nu m-am luat dupa tine.
Troia este preferatul multor oameni, nu numai al meu sau al tau.

Nu are rost sa iti explic ceea ce mi-a placut la film, fiindca ma lupt cu virusii.
Am ceva virusi, si merge net-ul cam greu.

| J0B0MAT explică (pentru Seba2013):

laughing Hai ma nu te supara.

| Seba2013 a răspuns (pentru Seba2013):

Spaniole, mi-a placut si masca la ZORO.
Tres metros sobre el cielo.
Dar Troia, mi-a cauzat unele sentimente aparte.
Prefer Troia, este mai realist, istoric, si actiune ca in Troia mai rar gasesti.
Brad Pit avea o tactica aparte, si era de temut.
Nimeni nu vroia sa il supere, nici macar dusmanii lui...
Stiau ca daca il supara, o sa fie vai de ei.

Cand l-au suparat, dar asta au fact-o indirect, nu au stiut ca este el.

El a preferat sa se razbune singur, nu a preferat sa vina cu armata.
Acest lucru a fost de apreciat, pentru ca el nu a vrut sa ii omoare pe toti. doar pe cel responsabil de supararea lui.

Lucrul acesta a fost apreciat de tabara cealalta, stia ca daca vine cu armata ii anihileaza pe toti.
Asa ca a preferat sa il trimita la lupta doar pe cel responsabil de supararea lui.

Fain filmul...m-a tinut in suspans si cand tot incercau ei sa intre in castel si nu puteau.
Tot incercau diferite tactici... tactici care nu ma plictiseau.
Mai rar asa film, spun cu inima, ce am trait la filmul acesta cred ca este unicat.

| J0B0MAT explică (pentru Seba2013):

Hoooooo laughing. ca te cred.Ti-am dat vot, ajunge? happybig grin

| Seba2013 a răspuns (pentru J0B0MAT):

Daca vezi filmul de doua ori, nu mai este la fel.
Numai cand il vezi prima data, iti cauzeaza o confuzie.

Nu vreau sa ti-l explic, poate nu l-ai vazut si pierde din farmec.

| J0B0MAT explică (pentru Seba2013):

Ha Ha HA

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

The Godfather

| fakeheart1334 a răspuns:

Eu as zice Dear John si Tres metros sobre el cielo(drama)sunt superbe si plangi mult la ele.

| mytzaa764539755 a răspuns:

Eu as zice the frist time happy