| perenasop a întrebat:

Care sunt anime-urile voastre preferate? Ale mele sunt Naruto si Naruto Shipuuden! Cat mai multe pareri. Funda la cea mai expresiva parerewinking!

Răspuns Câştigător
| annahandball a răspuns:

Animeurile care m-au impresionat cel mai mult au fost Naruto si Naruto Shippuden! In rest mai ma uit din cand in cand la: Inukami, Sora no Otoshimono, Sora no Otoshimono Forte. Am urmarit si Kaleido Star pe animax dar acum nu mai am cum pentru ca sunt cu cablu la rds si au scos animax, iar parinti mei nu vor sa ne mutam! Orcum nu imi fac probleme cu asta atata timp cat vad Naruto Shippuden si Naruto Manga online. Daca vrei sa te uiti la animeuri noi alegeti unul care iti place de aici http://www.anime.kage.ro/animelist.php

15 răspunsuri:
| Akira a răspuns:

1 death note, cel mai tare anime ever
2 elfen lied, este un anime foarte trist dar superb
3 naruto, suuuuper
4 vampire knight, un triunghi amoros, vampiri, mister
5 lovely complex, poveste de dragoste intre o fata de 1. 72 cm si un baiat de 1. 56
6 loveless, super
7 tsukihime, vampiri, dragoste, supernatural
8 shiki, vampiri
9 special a, o poveste copilaroasa dar foarte draguta
10 la corda d'oro, violin romancelove struck
11 kuroshisuji, despre un majordom al naibii de bun
12 gravitation, love story boyxboy
13-uraboku, supernatural
14-fruits basket, o familie a caror membri se tranforma in animale cand sunt imbratisati de persoane de sex opus
15-yamato nadeshiko shiki henge, 4 baieti si o emonika
16 jigoku shoujo, super
17 ouran high school host club, o fata deghizata in baiat
18 dn angel, un baiat cu doua persanalitati
19 kaichou wo maid sama, love story
20 itazura na kiss, super si asta

preferatele mele!

| BellsC a răspuns:

Poi mie imi plac ambele :X si cand erau ei mai micutzi si invatau sa si controleze puterile cand aveau misiuni sasuke :X sakura si naruto... dar si acum ca au mai crescut :Xeu ador animeul asta:X:Xnu cred ca... poate fi egalat cu altul.

| narutotruefan a răspuns:

Naruto si naruto shippuden!winkingsunt o maaare fana! imi place de mai mult de 4 ani si inca imi placewinking

| KiryuZero a răspuns:

Naruto shippuden nini pokemon chowder naruto cam 4t4t4

| T a răspuns:

Imi plac animeurile :X. Preferatul meu este tot Naruto Shipuuden, il ador! Eu si aproape toate prietenele mele ne uitam desi e cam ciudat la varsta asta laughing. Oricum e cel mai tare!

M-am mai uitat la Kaleido Star si Mew Mew Power.Si ele sunt dragute love struck.

| MytyKoste a răspuns:

One Piece cel mai tare funny/action/adventure/drama...tot ce vrei de la un anime...cu foarte putine fillers
Si dragon ball z o sa imi placa intotdeauna a fost primul meu anime aveam doar 9 anilaughing prin 98'-99' l-am vazutbig grin

| Darkrosse a răspuns:

De accord cu ultimul anonim le-am vazut pe tte cele specificate de el si sunt adevarate masterpiece-uri si sincer nici mie nu mi-a placut natuto desi am in gand sa ma uit la naruto shiputen dupa ce se termina seria cu detective conanbig grin

| Mira8773 a răspuns:

1) inuyasha
2) naruto si naruto shipuden
3) full metal alchemis
aste sunt preferatele mele dintr-o lista lunga de animeuri pe care le am vazut

| layly a răspuns:

Naruto si naruto shippuuden si naruto akkippuuden.

| imiplacesaajut a răspuns:

Shaman king...primul pe care l-am vazut si mi-a ramas tiparit in minte

| razvy00 a răspuns:

Yu-ghi-oh, naruto si naruto shipuuden

| SunHee a răspuns:

Pai si mie imi place naruto ambele dar cel mai mult Vampire knight i VAmpire knight guilty e continuarea:Xsper sa te uiti^^

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai fratilor voi nati auzit de one piece? E cel mai bun anime creatt vreodata si e si nr 1 in japonia. Si eu m-am uitat la Naruto si mi-a placut foarte mult, dar nu se compara, si nu va suparati pana nu incercati one piece.Nu va lasati pacaliti de stilul aparent naspa in care e desenat, si eu am crezut asa si ziceam ca e o porcarie, dar intr-o zi din intamplare am vazut un episod si m-am indragostit de el.Pt cei care nu stiu engleza il gasiti cu sub in rom peteava.ro.Mai sunt multe animeuri faine da nimeni si nuimic no sal bata pe asta.(Kuroshitsuji. Beelzebub. Vampire Knight.Toradora. Lovely Complex. Ashita no Nadja. Pretear. Kodomo no Omocha. Sugar Sugar Rune. Bokura ga ita...) depinde ce gen iti place.Si filme anime ffff bune sunt Howl's moving castle, spirited away, the girl who leapt through time si toate da la Hayao Miyazaki happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. Naruto Shippuuden - cel mai bun deoarece imbina povestea unui baiat respins de toti datorita unui demon interior cu care a avut ghinionul ( sau norocul) sa il aibe. In final cateva persoane il ajuta sa iasa din intunericul singuratatii dar povestea continua...
2. Bleach -al 2-lea cel mai bun. Stilul in care autorul imbina raiul, iadul cu viata de zi cu zii este foarte logica, atat de logica cat poate devenii un anime, actiunea cam la fel ca si naruto insa aici "" demonul"" interior este altceva mai complicat. Merita vazut.
3. FullMetal Alchemist: Brotherhood, imbina foarte multe caractere ale Germaniei si al armatei din sec lui Hitler insa inlocuieste scopurile personajelor facand un anime de exceptie
4. DeathNote Este mai mult un serial care are ca intriga urmarirea unui criminal de catre politie, acest criminal ucigand doar privindusi si afland numele victimei. Puterea ca si efecte nu se compara cu Naruto sau Bleach nefiind fantastica dar totusi moartea instant inseamna ca plaseaza actiunea in urmarire si nu in dezvoltarea puterii

| Roki21_5267 a răspuns:

Bleach,death note, naruto, naruto shippudensi fairy tail x-)