| BeyondTheDarkSun a întrebat:

Care sunt cele mai bune filme pe care le-ati vizionat?

55 răspunsuri:
| M25M a răspuns:

The Godfather 2
Requiem for a dream
Schindler's List
La vita e bella
Kokuhaku(Confessions)
Dog Day afternoon
Goodfellas
Crash
Sophie Scholl- die letzen tage
Der Untergang
La vita e bella
Apocalypse Now
Scent of a woman
Dog Day afternoon
Saving Private Ryan
Magnolia
This Boy's life
Mr Nobody
The Dictator(1941)
Modern Times

Si nu mai scriu ca ar mai fi ceva laughing

| BeyondTheDarkSun explică (pentru M25M):

Hmm,de multe nici macar nu am auzit.

| MissDi a răspuns:

Nasa,Ho ho holaughing)

| blackrum a răspuns (pentru BeyondTheDarkSun):

N-ai uazit pentru ca probabil ai 15 ani laughing

| 9Valérie a răspuns:

A.I., The lake house, The schindler's list şi unul românesc: Bună! Ce faci?

| M25M a răspuns (pentru BeyondTheDarkSun):

Incearca-le, am vazut multe foarte multe filme si cele pe care ti le-am dat tie te asigur ca sunt bune.

| kittyBast a răspuns:

Saw - e sadic insa e facut de 10
the grudge - este un adevarat horror
Pan's Labyrinth -
nu prea in vin in minte acum... dar mai stiam o gramada

| BeyondTheDarkSun explică (pentru blackrum):

Mda,ce spirit de observatie innascut.
De obicei, nu prea urmaresc filme, mai mult citesc, si nu-ti mai da cu parerea fara sa stii un gram despre persoana respectiva.

| Duucu a răspuns:

The pursuit of happiness
Radio
Și desigur cel care ma fascinat cel mai mult, toate părtile din Harry Potter.

| BeyondTheDarkSun explică (pentru M25M):

Le voi viziona, multumesc pentru recomandare.

| 9Valérie a răspuns (pentru M25M):

Le ai pus în ordinea preferinţei?

| M25M a răspuns (pentru BeyondTheDarkSun):

N-ai pentru ce!

| Userses a răspuns (pentru 9Valérie):

Ai vazut si The Bicentennial Man? Ca tot ai zis de A.I., mi s-a parut mai bun The Bicentennial Man tot cam in aceeasi tema, avand o incarcatura emotionala mai mare, zic eu.

| TheStory a răspuns:

Resident Evil
Alien
Lord of the Rings
The Dark Knight
Inception
Predators
The Avengers
Shutter Island

| AlexTitan a răspuns:

Drag me to hell, Pirates of the Caraibean (1, 2,3, 4) Fast and Furious(1, 2,3, 4,5) si va aparea 6 in februarie ( sunt superi tari filmele ti le recomand) tongue

| 9Valérie a răspuns (pentru Userses):

Nu. Nu prea mi-a plăcut actorul. Se merită?

| FadetoBlack a răspuns:

V for Vendetta
Wuthering Heights
Resident Evil
The ward
The intouchables
Se7en
The ring
Due date
The exoricist
The exorcism of Emily Rose
Taken 1, 2
The vow
Pursuit of Happiness
21 jump street
Şi mai sunt dar... nu îmi vin în minte.

| Userses a răspuns:

In general filmele care au intre 7 si 9 pe IMDb merita vazute, majoritatea lor.
Dar iti voi recomanda doar 2 filme pe plan muzical.
Este vorba despre Amadeus(1984) si August Rush(2007). De nota 10 pentru mine, ambele. In Amadeus e joc actoricesc de top si gasesti replici faine.
Memorabila replica: "Mediocrities everywhere...I absolve you!" Un film in care intelegi ce inseamna om nascut cu talent, nascut geniu, iar altul obisnuit care doar munceste din greu ca sa ajunga la acelasi rezultat al geniului care in 2 timpi si 3 miscari ti-a facut o capodopera. Adica: Mozart vs Salieri.
Iar in August Rush intelegi ce inseamna muzica pentru un artist si cum un copil genial isi gaseste parintii prin muzica.

| Userses a răspuns (pentru 9Valérie):

Nu-ti place Robin Williams? Cred ca glumesti! Merita mai mult decat A.I.

| Userses a răspuns (pentru Duucu):

Si mie mi-au placut alea. Sau Seven Pounds, tot un film similar(ca incarcatura emotionala) cu Will Smith. Iar de Harry Potter nu mai zic...sau Lord of the Rings...am crescut cu ele literalmente, la HP am crescut odata cu actorii!

| Userses a răspuns (pentru M25M):

Nu se poate. Unde e V for Vendetta la tine? Ii porti masca si nu-l mentionezi!? laughing E plin netul(retelele sociale si diverse site-uri de filme sau chiar TPU) de utilizatori cu avataruri din astea.

| BeyondTheDarkSun explică (pentru Userses):

Chiar vroiam sa mentionez si eu asta.

| M25M a răspuns (pentru Userses):

Draci. am uitat sa-l metionez laughing)

| Userses a răspuns:

Ah, mai revin cu un film: Good Will Hunting, printre putinele la care mi-au dat lacrimile. Robin Williams are un har in a atinge spectatorul(nu degeaba a luat si Oscar pentru rolul asta)!
Similar cu Good Will Hunting ar mai fi A Beautiful Mind cu Russell Crowe.

| BeyondTheDarkSun explică (pentru Userses):

Ai vazut The Hobbit? My precious!

| Userses a răspuns (pentru BeyondTheDarkSun):

Trebuia mai bine sa ma intrebi de cate ori big grin

| 9Valérie a răspuns (pentru Userses):

Joacă bine, nu mi place mie moaca lui! Am un fix! happy
Cioran, spune ce genuri îţi plac, căci sunt sigură că nu te refereai la filme horror când ai spus "cele mai bune filme".
Eu consider "cele mai bune filme", filmele care au fost jucate de actori buni, care au avut succes, şi care rămân oarecum clasice. happy În fine

| BeyondTheDarkSun explică (pentru 9Valérie):

Imi plac filmele horror, cele fantasy, science-fiction, action, drama.Cam in ordinea asta.

| Userses a răspuns (pentru 9Valérie):

Asa nici eu nu suport moaca lui Russell Crowe, a lui Brad Pitt si a lui Leonardo Di Caprio. Problems? laughing Insa ei au filme si roluri bune chiar daca nu-mi place ca-s prea barbati asa big grin la aspect, ca sa nu mai zic de Brad Pitt care a devenit mai mult sex symbol decat actor. Robin Williams are o moaca care imi relaxeaza privirea de fiecare data. Ceilalti trei fac opusul.
Nu...ca multi nu sunteti obisnuiti cu Robin Williams. Il stiti doar din filmele lui de comedie care l-au facut mai popular. Incercati filmele lui mai vechi din anii '90 si atunci ii veti vedea potentialul.

| BeyondTheDarkSun explică (pentru Userses):

De cate ori? Eu ieri l-am vazut.