| BeyondTheDarkSun a întrebat:

Care sunt cele mai bune filme pe care le-ati vizionat?

55 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Filme cu adolescenti :

Remember me
A walk to remember
Twilight
American Pie toate partile
L.O.L
The last song
A Cinderella story

Filme de groaza:

Mirrors
The exorcism of Emily Rose
The orphan
Orfelinatul
Scary Movie
The grudge
The messenger
The women in black
Shutter Island
The ring
The Texas Chainsaw Massacre

Filme romantice :

Titanic
Remember me
A walkto remember
If only
Dear John
Love Story
The notebook
P.S:I love you
Pride and prejudice
Sweet november
A Cinderella story

Filme de comedie:
The dictator
The hangover 2
Friends with benefits
American Pie toate partile
Puicuta cu cocosel
Big mama
Ted

Vizionare placuta :*

| CautNume a răspuns:

Saw, Requiem for a dream si The butterfly effect

| FadetoBlack a răspuns:

V for Vendetta
Wuthering Heights
Resident Evil
The ward
The intouchables
Se7en
The ring
Due date
The exoricist
The exorcism of Emily Rose
Taken 1, 2
The vow
Pursuit of Happiness
21 jump street
Şi mai sunt dar... nu îmi vin în minte.

| MissDi a răspuns:

Nasa,Ho ho holaughing)

| M25M a răspuns:

The Godfather 2
Requiem for a dream
Schindler's List
La vita e bella
Kokuhaku(Confessions)
Dog Day afternoon
Goodfellas
Crash
Sophie Scholl- die letzen tage
Der Untergang
La vita e bella
Apocalypse Now
Scent of a woman
Dog Day afternoon
Saving Private Ryan
Magnolia
This Boy's life
Mr Nobody
The Dictator(1941)
Modern Times

Si nu mai scriu ca ar mai fi ceva laughing

| BeyondTheDarkSun explică (pentru M25M):

Hmm,de multe nici macar nu am auzit.

| blackrum a răspuns (pentru BeyondTheDarkSun):

N-ai uazit pentru ca probabil ai 15 ani laughing

| M25M a răspuns (pentru BeyondTheDarkSun):

Incearca-le, am vazut multe foarte multe filme si cele pe care ti le-am dat tie te asigur ca sunt bune.

| BeyondTheDarkSun explică (pentru blackrum):

Mda,ce spirit de observatie innascut.
De obicei, nu prea urmaresc filme, mai mult citesc, si nu-ti mai da cu parerea fara sa stii un gram despre persoana respectiva.

| BeyondTheDarkSun explică (pentru M25M):

Le voi viziona, multumesc pentru recomandare.

| 9Valérie a răspuns (pentru M25M):

Le ai pus în ordinea preferinţei?

| M25M a răspuns (pentru BeyondTheDarkSun):

N-ai pentru ce!

| Userses a răspuns (pentru M25M):

Nu se poate. Unde e V for Vendetta la tine? Ii porti masca si nu-l mentionezi!? laughing E plin netul(retelele sociale si diverse site-uri de filme sau chiar TPU) de utilizatori cu avataruri din astea.

| BeyondTheDarkSun explică (pentru Userses):

Chiar vroiam sa mentionez si eu asta.

| M25M a răspuns (pentru Userses):

Draci. am uitat sa-l metionez laughing)

| M25M a răspuns (pentru 9Valérie):

In afara de The Godgather II ( nu stiu de ce dar mi-a placut la nebunie filmul, stiu ca probabil sunt altele mai bune dar na) restul sunt dupa cum mi-am amintit.

| contαbαndonαt a răspuns (pentru M25M):

Foarte, foarte bune recomandarilehappyAi gusturi alese, se vede ca ai vizionat multe pana acum.
As avea si eu o mica intrebare daca ai avea timp si ti-ar facea placere sa rasp. (tot legata de filme).

| M25M a răspuns (pentru contαbαndonαt):

Desigur, spune!

| contαbαndonαt a răspuns (pentru M25M):

In cazul in care cunosti, ce filme in genul gore ai putea recomanda?
Stiu si eu cateva, dar acelea mi-au parut mult prea `false`, daca ma pot exprima asa.Ideea este ca in majoritatea filmelor din acest gen, efectele speciale (nu cele de p.c) lasa mult de dorit. Ceva mai natural, mai apropiat de macabru si realitate daca se intampla sa cunosti ar fi perfectthinking

| M25M a răspuns (pentru contαbαndonαt):

Hmm, gore nu prea am vazut insa iti voi spune ce am vizionat:
Frontier(s)
Begotten
Irreversible
Haute Tension
Audition
Martyrs
Hostel
I spit on your grave (varianta din 2007 parca)
The Devil Rejects
The Ruins

Cam atat imi amintesc, este posibil sa le fi vazut pe toate daca esti fan(a) al genului. Scuze de intarziere.

| Duucu a răspuns:

The pursuit of happiness
Radio
Și desigur cel care ma fascinat cel mai mult, toate părtile din Harry Potter.

| Userses a răspuns (pentru Duucu):

Si mie mi-au placut alea. Sau Seven Pounds, tot un film similar(ca incarcatura emotionala) cu Will Smith. Iar de Harry Potter nu mai zic...sau Lord of the Rings...am crescut cu ele literalmente, la HP am crescut odata cu actorii!

| Zenit313 a răspuns:

Saw

| TheStory a răspuns:

Resident Evil
Alien
Lord of the Rings
The Dark Knight
Inception
Predators
The Avengers
Shutter Island

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Amores perros, 12 angry men, Pulp fiction, Seven samurai, Paths of glory, One flew over the cuckoo's nest, Pursuit of happiness, Mr. Nobody, Sunset limited, Apocalipse now, The good, the bad and the ugly, Rear window, V for Vendetta, Hotel Rwanda, Pi etc.
Ordine aleatorie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

The impossible 2013, cel mai bun, merita vazut

| fadnox a răspuns:

Nord si sud, dr. quinn, queen, dinasty, casa din carti, radacini

Răspuns utilizator avertizat
| Different69 a răspuns:

Ted, Step up 4, Breaking Dawn, Scream1, 2,3, 4

| Userses a răspuns:

In general filmele care au intre 7 si 9 pe IMDb merita vazute, majoritatea lor.
Dar iti voi recomanda doar 2 filme pe plan muzical.
Este vorba despre Amadeus(1984) si August Rush(2007). De nota 10 pentru mine, ambele. In Amadeus e joc actoricesc de top si gasesti replici faine.
Memorabila replica: "Mediocrities everywhere...I absolve you!" Un film in care intelegi ce inseamna om nascut cu talent, nascut geniu, iar altul obisnuit care doar munceste din greu ca sa ajunga la acelasi rezultat al geniului care in 2 timpi si 3 miscari ti-a facut o capodopera. Adica: Mozart vs Salieri.
Iar in August Rush intelegi ce inseamna muzica pentru un artist si cum un copil genial isi gaseste parintii prin muzica.

| Userses a răspuns:

Ah, mai revin cu un film: Good Will Hunting, printre putinele la care mi-au dat lacrimile. Robin Williams are un har in a atinge spectatorul(nu degeaba a luat si Oscar pentru rolul asta)!
Similar cu Good Will Hunting ar mai fi A Beautiful Mind cu Russell Crowe.

| BeyondTheDarkSun explică (pentru Userses):

Ai vazut The Hobbit? My precious!

| Userses a răspuns (pentru BeyondTheDarkSun):

Trebuia mai bine sa ma intrebi de cate ori big grin

| 9Valérie a răspuns (pentru Userses):

Joacă bine, nu mi place mie moaca lui! Am un fix! happy
Cioran, spune ce genuri îţi plac, căci sunt sigură că nu te refereai la filme horror când ai spus "cele mai bune filme".
Eu consider "cele mai bune filme", filmele care au fost jucate de actori buni, care au avut succes, şi care rămân oarecum clasice. happy În fine

| BeyondTheDarkSun explică (pentru 9Valérie):

Imi plac filmele horror, cele fantasy, science-fiction, action, drama.Cam in ordinea asta.

| Userses a răspuns (pentru 9Valérie):

Asa nici eu nu suport moaca lui Russell Crowe, a lui Brad Pitt si a lui Leonardo Di Caprio. Problems? laughing Insa ei au filme si roluri bune chiar daca nu-mi place ca-s prea barbati asa big grin la aspect, ca sa nu mai zic de Brad Pitt care a devenit mai mult sex symbol decat actor. Robin Williams are o moaca care imi relaxeaza privirea de fiecare data. Ceilalti trei fac opusul.
Nu...ca multi nu sunteti obisnuiti cu Robin Williams. Il stiti doar din filmele lui de comedie care l-au facut mai popular. Incercati filmele lui mai vechi din anii '90 si atunci ii veti vedea potentialul.

| BeyondTheDarkSun explică (pentru Userses):

De cate ori? Eu ieri l-am vazut.

| BeyondTheDarkSun explică (pentru 9Valérie):

Oricum,vroiam parerea voastra, nu cele care au avut succes.

| Userses a răspuns (pentru BeyondTheDarkSun):

Fac 5 ori in curand(saptamana viitoare probabil). Eu la filmele mele preferate, mai ales la alea care chiar merita sa mergi la cinema pentru ele...ma duc de mai multe ori. E bine ca am si cu cine sa ma duc...ca sa nu-l vad singur big grin

| 9Valérie a răspuns (pentru Userses):

Yes, mamma Omida, U know everything about me! My panties. tell me: what color?
Nu din filmele de comedie îl ştiu

Cioran, A.I. e SF şi mai e un SF fain: I am legend, cu Will Smith. Horror, nu îmi plac big grin ..previzibil!

| Userses a răspuns (pentru 9Valérie):

Black with some pink!
Don't get pissed, lady 9Valérie! Anyway, you should watch The Bicentennial Man. It's much better than A.I. and I Am Legend(tot cu Will Smith ar merge SF-ul I, Robot; bunicel) tongue if you know what to look for. Anyway, in A.I. Robin Williams is also present...big grin
After all, it doesn't matter how you got to know Robin Williams, and I mean what type of movie as long as you haven't really known him well yet.

| 9Valérie a răspuns (pentru Userses):

Fii sigur că o să mă uit! Accept sfaturi, sunt flexibilă, fii şi tu! Sunt albi.

| Userses a răspuns (pentru 9Valérie):

Daca spuneam ca sunt albi parea prea evident laughing Ai avatarul, ce naiba!

| RazvanVlad a răspuns:

The Shawshank Redemption
The Godfather 1
The godfather 2
Anonymus
End of Watch
The devil's advocate
Scarface
Pulp Fiction
Kill Bill Vol.1
Kill Bill Vol.2
Inglorios Bastards
Fight Club
Restrepo
Somebody Up THere Likes Me
The expendables 1
The expendables 2
Revolver
Limitless
Sherlock Holems 1
Sherlock holems 2
Star wars 1, 2, 3
Hugo
Batman begins
The dark knight
The dark knight rises
The lord of the rings 1, 2, 3
Harry Potter (toate)
Hooligans
Abraham Lincoln:Vampire Hunter
Titanic
Back to the future 1, 2, 3
Indiana jones (toate)
Matrix 1
Matrix 2
V for Vendatta
Leon
Looper
Contraband
warriors
Real steel
The hunger Games
THe social Network
Transformers1, 2,3
Planet Apes
Rise of the planet apes
X-men (toate)
It's all gone Pete Tong
Jarhead
You dont know jack
Never back down 1, 2

| AlexTitan a răspuns:

Drag me to hell, Pirates of the Caraibean (1, 2,3, 4) Fast and Furious(1, 2,3, 4,5) si va aparea 6 in februarie ( sunt superi tari filmele ti le recomand) tongue

| biakiss99 a răspuns:

The vampire diaries
the secret circle
pretty little liars

| kittyBast a răspuns:

Saw - e sadic insa e facut de 10
the grudge - este un adevarat horror
Pan's Labyrinth -
nu prea in vin in minte acum... dar mai stiam o gramada

| 9Valérie a răspuns:

A.I., The lake house, The schindler's list şi unul românesc: Bună! Ce faci?

| Userses a răspuns (pentru 9Valérie):

Ai vazut si The Bicentennial Man? Ca tot ai zis de A.I., mi s-a parut mai bun The Bicentennial Man tot cam in aceeasi tema, avand o incarcatura emotionala mai mare, zic eu.

| 9Valérie a răspuns (pentru Userses):

Nu. Nu prea mi-a plăcut actorul. Se merită?

| Userses a răspuns (pentru 9Valérie):

Nu-ti place Robin Williams? Cred ca glumesti! Merita mai mult decat A.I.

| Decrepit a răspuns (pentru Userses):

Esti macar serios? Nu mai tin minte aproape nimic din AI, l-am vazit la 6-7 ani pe la TV,dar desi The Bicentennial Man e printre favoritele mele de la Williams si consider ca l-a jucat nemaipomenit pe robot, nici nu poti sa compari emotiile robotului cu ce-a simtit copilul cand, daca nu ma insel, l-a lasat maica-sa langa o sosea si i-a spus ca nu e real, ca e...o masinarie.Heartbreaking! Printre cele mai "nedrepte" scene din toata filmografia universala.Parca Haley Joel Osment il juca pe pustan, nu? Nici nu mai stiu cu cine a facute echipa, era un tip care l-a avut putin in grija in film si l-a lasat intr-o capsula, IIRC. Jude Law?

| Userses a răspuns (pentru Decrepit):

Tu esti sigur ca ai vazut The Bicentennial Man complet si ca ai inteles esenta lui? Atunci revizioneaza-le. E absolut evident ca The Bicentennial Man e mai sfasietor. In A.I. dragostea copilului robot devine si infricosatoare la un moment dat! Asta nu-mi place. E adevarat ca per total e destul de complex si emotionant, mai ales sfarsitul, dar Bicentennial Man e cu cateva clase bune peste el, sorry! Se concentreaza mult mai bine pe aspecte ale societatii, conditia umana si alte balarii la care A.I. e mai mult fantezist si repeta acelasi Pinocchio care vrea sa devina baietel adevarat, nu ca ar intelege prea bine care-s avantajele in a fi om(in afara ca l-ar iubi ma-sa care nu e ma-sa). Chris Columbus a facut o treaba mai buna overall decat Steven Spielberg.
Observ ca multi sunteti atat de impresionati de pustiul de atunci: Haley Joel Osment. E adevarat ca e un scumplove struck mai ales in A.I., dar cu toate astea, nu-mi ajunge la inima cum imi ajunge The Bicentennial Man cu Robin Williams.

| Decrepit a răspuns (pentru Userses):

Da,i-am inteles esenta si am inteles si rolul lui Williams, unul din cele mai bune ale lui.Ma refeream, particularly, la acea scena.Am zis, am mai bine de 10 ani de cand am vazut filmul,dar inca tin minte privirea aia naiva,frustrarea aceea simtita de copil,nedumerirea.Da, per total, Bicentennial Man il bate net, dar aceea e una din cele mai bun scene facute vreodata, loveste fix unde trebuie.Asta mi s-a si parut fantastic, e vorba de dragostea unei chestii robotice versus dragostea unei chestii robotice, si dorintele lor.Doar ca unul e "om" in toata firea, iar celalalt un copil.Sau poate inca mai persista mitul plodului sincer si inocent din filme, cara ma acapareaza si ma face partinitor.

| denyloveyou a răspuns:

Casa de ceara e super numai ca e horro