| OnnyMady a întrebat:

Ce film v-a emotionat atat de mult incat ati plans? Funda pentru cel mai bun

Răspuns Câştigător
| Keyna a răspuns:

Am plans la filmul "Lolita"(varianta color). Humbert se indragosteste de Dolores, fata unei vaduve. Acesta se casatoreste cu femeia doar pentru a putea fi in preajma fiicei sale. La scurt timp femeia moare, iar Humbert ramane singur cu "Lolita". M-a emotionat foate mult scena de final, cand dupa trei ani, Lolita si Humbert se revad, fata fiind insarcinata. El o roaga sa paraseasca totul si sa fuga cu ea. Poate vei urmari filmul!
-desigur ca am plans si la clasicele filme "Titanic","A walk to remember"& co. + Harry Potter si Talismanele Mortii.(citisem si cartile).

15 răspunsuri:
| mariacris98 a răspuns:

"Remember Me"
"A Walk To Remember"
"The Last Song"

| NuDauFunda a răspuns:

Hotaru no haka (Grave of the Fireflies)
...e despre un adolescent si sora lui de 5-6 ani, de care trebuie sa aiba grija; actiunea are loc in timpul bombardamentelor americane asupra Japoniei (al 2lea razboi mondial); raman fara parinti, fara casa si trebuie sa supravietuiasca printre ruine; e animatie, dar e considerat printre cele mai lacrimogene filme din totdeauna.
Uite aici melodia de pe coloana sonora: http://www.youtube.com/watch?v=whk7aEVgmBg

| Anonymus314 a răspuns:

Pare ciudat dar:
spirit stallion of the cimarron

| manuelaaa a răspuns:

Buna onnymady,ador filmele drama,adica de plans,asa ca o sa-ti dau cateva superbe: bineinteles Titanicbig grin, The last song, Man on fire(

| aryana1991 a răspuns:

The last hause on left

| Sn1p3r a răspuns:

Titanic, Armageddon, If only, Kites, Remember me

| DCSHOE a răspuns:

A walk to remember! sad

| OnnyMady explică:

Mersi Keyna un film foarte emotionant.Multumesc si celorlanti pentru raspunsuri majoritatea ati sugerat filme populare care le vizionasem deja tongue

| PsychoDreamer a răspuns:

Lords of Dogtown, mi-a schimbat si viziunea asupra anumitor lucruri. Pentru mine e ceva genial, iar totul cei genial e simplu, deci si filmul e asa, caci e inspirat din viata, prezinta mot a mot un sigment de viata a unor tineri.
Dar, totusi, des gustibus non est disputandum, pentru unii acest film nu prezinta nimic, insa pentru mine e ft important.

| Mickulash a răspuns:

Ashoka. Nu am plans dar este un film foarte emotionant. daca nu l-ai vazut iti recomand sa il vizionezi. merita.

| Dolofănica a răspuns:

Orfanii.

| ShowYourSwag a răspuns:

The last song...

| Tgv a răspuns:

Hachiko..jos palaria pentru acest film.

| mirunik28 a răspuns:

Bineinteles ca titanic.happy il pot vedea si de 10000000 de ori la rand si tot aceleasi sentimente si emotii le simt:*!

| fln a răspuns:

Pe mine cele de dragoste