| AdrianaBacescu a întrebat:

Ce filme de actiune din perioada 80-2000 va plac cel mai mult?

10 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Din 1980 pana in 2000 este o viata de om sa zic asa.
Cateva care imi vin in minte acum si mi-au placut sau mi-au ramas scene in minte ar fi :

Lionheart (1990)
Nowhere To Run (1993)
Heat (1995)
Highlander (1986)
Nighthawks (1981)
The Hitcher (1986)
Big Trouble In Little China (1986)
Sudden Impact (1983) -recomand de asemenea intreaga serie "Dirty Harry"

| AdrianaBacescu explică (pentru Simpatic):

Remo Williams? Robocop? Death Wish? Indiana Jones? Nu sunt pe placul tau?

| wildthing a răspuns:

Sunt foarte foarte multe. Mi-e teama ca daca ma apuc sa fac o lista acum, imi voi aduce aminte mai tarziu de unele pe care le-am omis si voi simti ca le-am nedreptatit. happy
Mai degraba o sa mentionez cativa actori ale caror filme mi-au placut: Stallone, Van Damme, Schwazenegger, Chuck Norris, Jackie Chan, Jet Li, Bruce Willis, Mel Gibson, Tom Cruise, Lorenzo Lamas, Mark Dacascos, Don "The Dragon" Wilson, Brandon Lee sau David Bradley.

| AdrianaBacescu explică (pentru wildthing):

Burt Reynolds, Liam Neeson, Scott Glenn, James Caan, Harrison Ford, Gary Daniels, Fred Ward, Bill Duke, Christopher Lambert.

| wildthing a răspuns (pentru AdrianaBacescu):

Dintre cei mentionati de tine imi plac doar Liam Neeson si Gary Daniels.

| AdrianaBacescu explică (pentru wildthing):

Gary Daniels a jucat in Expendables 1.

| wildthing a răspuns (pentru AdrianaBacescu):

A jucat in mult mai multe.

| AdrianaBacescu explică (pentru wildthing):

Nu esti fan Fred Ward? Nu ai vazut Tremors?

| wildthing a răspuns (pentru AdrianaBacescu):

Ba da, dar pentru mine Tremors e un film oarecare...nu m-a impresionat cu nimic.

| MireP a răspuns:

Incearca Kindergarten Cop cu Arnold Schwarzenegger.