| mariatina a întrebat:

Ce parere aveti? daca voi ati face un film de groaza cum ar fi? la cel mai bun dau FUNDA. cititi-l si pe al meu.

o fata pe nume Kaitlyn se muta cu parintii ei intr-o noua casa. intr-o zi (ora 6 dimineata) trebuie sa plece la scoala cand a vazun in TV un cap de om (barbat) de culoare alba, si cand sa iese pe usa a vazut acelasi cap in fereastra. credea ca e imaginatia ei. intr-o noapte de vineri ora 22:00 era singura acasa si a vazut un alt cap de om (o fata) taiat pe masa ei. era chiar ora cand incepea serialul de groaza fenomene stranii. desi ii era frica nu le-a spus la parinti. in urmatoarea zi era cu mama ei acasa. cand erau in baie si auzisera un clinchet de clopotel ca o sonerie pe care nu a mai auzit-o. au iesit din baie si Kaitlyn a intrebat-o pe mama ei daca exista fantome. mama ei a spus ca nu crede. la televizor se fac diferite filme pe calculator. fata s-a dus in pat si dupa cateva minute a vazut o fata ff frumoasa. si-a adus aminte de capu de pe masa si semana mult cu ce-l al fetei. in ziua de luni sa hotarat sa caute imformatii. vazuse la o stire ca prin zona la ea era o casa care era bantuita de o fontoma. era pe str. apropiata de a ei. s-a dus in vecini. aflara ca in casa ei locuia o fata de care toti baietii se indragosteau de ea. nu era de mirare doar era ff frumoasa. dar intr-o seara de sambata ea a murit nu se stia cum pentru ca de dimineata o pr de a ei a vizitat-o dar nu a mai vazut-o. vacina ea spus ca pr ei sta pe str. soarelui. asa ca fata s-a dus sa vb cu ea. prietena fetei pe nume cecilia era foarte secretoasa cand aducea cineva vb de pr ei. ea putea citi in trecut. Kaitlyn nu aflasera ce s-a intamplat de la cecilia dar cand sa iesi de pe uns cecilia i-a spus ca daca vrea sa afle mai multe trebuie sa nu stea singura in casa pentru ca se poate intampla ceva rau asa ca cecilia venise cu ea. pe drum ii povestise totul. " era seara de vineri. danielle prietena ceciliei (fantoma) era pe terasa si vazuse un om care se apropia de casa ei. ea nu mai putea de frica. atunci se auzise clinchetul de clopotel pe care il auzise Kaitlyn. danielle se ascunse intr-un dulap dar acel om o gasise. o duse in camera ei care acum era camera lui Kaitlyn. vorbise cu ea foarte urat si i-a spus ca in seara de sambata o va omori daca nu o aduce pe cecilia sa-i ia locul. danielle o iubea fff mult pe cecilia asa ca nu a putut face asa ceva. in ziua de sambata o amori pe danielle taindu-i capul. cand cecilia aflasera s-a dus la casa daniellei si il vazuse pe acel om atunci cand omul vroia s-o omaore si pe ea, ea luase un cutit si il bagase la om in inima." totul avea sens acum pentru Kaitlyn. ajunsa acasa ea si cu cecilia le povestise parintilor. ei nu le credeau, dar o lasase pe cecilia sa stea la ei acasa. era seara de sambata, seara cand a murit danielle, iar fetele ramanasera singure acasa. Kaitlyn se duse la baie. cand se intoarse o vazuse pe cecilia de abia rasufland pe podea. credea ca o va omari si pe ea si pe cecilia. venea spre ele acel om si ridica cutitul. atunci aparu danielle si le feri. fetele plecasera imd de acolo crezand ca acel om nu le va mai face rau. in ziua urmatoare ele dormea si parintii la fel cand sa zguduit toata casa. parintii vazusera in acel moment omul. se dusesera la fate si impreuna isi stranesera bagajel dar acel om intrase in corpul ceciliei. Kaitlyn nu o putea lasa acolo stia ca atuncia va muri. asa ca, mentionez era luna pline, iesise afara si incerca sa il contacteze pe acel om vorbind cu el "dc vrei sa faci atata rau?" "pentru ca e foarte amuzant" "ce i-ai facut daniellei?" " nu ai vrea sa stii..." " daca ma vei lua pe mine o vei lasa in pace pececilia?" : Kaitlyn prinsese drag de cecilia si ii placea foarte mult de ea ca prietene. "da buna alegere. sa oara o fata asa tanara ca tine ea e deja batrana va muri oricand" "pai las-o in pace " " daca asta vrei vin-o la mine " atunci omul o luase pe Kaitlyn dar o omori si pe cecilia.cat despre danielle : omul o aruncase intr-o groapa a mortii...

aceasta poveste sa-r numi : fantoma frumoasei danielle

2 răspunsuri:
| JamesDeLa2 a răspuns:

Iti apreciez efortul, dar "povestioara" asta horror n-are nicio noima...cred ca si un copil de 7 ani avea o imaginatie mai bogata!

| shhhs a răspuns:

E interesanta intrebarea dar nu pot scrie un film ca pe o poveste... e prea greu pot scrie scenariul ceea ce ar fi cam ciudat...
Apropo JamesDeLa2 dar tu poti scrie mai frumos povestea? Aaa si era sa uit... cuc at este mai mica varsta cu atat e mai mare e imaginatia deci faza cu 7 ani... Povestea are imaginatie si farmecul filmelor de groaza.