| AleeAleexandra a întrebat:

Ce parere aveti despre animeul Hell Girl? L-am urmarit un timp indelungat. Credeti ca ar putea fi adevarat? Am gasit link-ul Iadului, dar nu imi pot da seama daca este real sau nu. Dintre toate acesta pare cel ai realist.MMerge doar la 00:00.

http://jigokutsushin.de/

Nu-l voai incerca deoarece nu am pe cine sa ma razbun inasa fel incat sa merg in iad. Mi se mare cel mai mare pret pe care cineva l-ar putea plati.
Aceasta nu este chiar o intrebare sau ceva serios ci doar va cer parerea.Si sincer nu prea cred ca asa ceva este real.
Site-ul a fost incercat totusi de un prieten de-al meu insa nu a asteptat pana la 00:00 si a schimbat data la calculator. Vi se pare corect? Daca link-ul este adevarat nu ar trebui sa mearga asa de usor doar schimband o amarata de data.Si totusi ma roade o mare curiozitate...insa "curiozitatea omoara pisica".
Nu cred ca cineva s-ar stradui sa faca un astfel de site care sa functioneze doar la o anumita ora pentru o simpla farsa.
Voi ce credeti? Astept pareri!

4 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Da...adevarul este ca excursiile in iad s-au modernizat.
Am auzit ca Lucifer are cea mai buna conexiune de wifi din lumea subterana + Tartarus combinate.
Maturizati-va frate...

| AleeAleexandra explică (pentru Apache):

Am cerut doar o parere nimic mai mult. happy
Sincer nici eu nu prea cred asa ceva. Pana la urma e doar un desen insa am vrut sa vad ce spun si altii despre asta.Am observat mare valva pe internet despre asta.Sincer suntem in secolul 21 iar lumea pe cand inaiteaza in viitor cu atat se prostesc mai rau.
tongue

Apache
| Apache a răspuns:

...plus ca.de este domeniu german.
Deci anime japonez cu site german.
Sounds legit.

| RroooXxX a răspuns:

Nu e real. Normal ca nu e real.laughing Scrie si la inceputul sau sfarsitul episoadelor ceva de genul "orice asemanare din viata reala este strict intamplatoare"etc etc. Ideea animeului este de a arata ca razbunarea nu este niciodata o cale buna de a rezolva lucrurile, indiferent de ce lucruri oribile ti-a facut persoana respectiva finca in final tot tu vei ajunge sa suferi. Cautarea razbunari insasi este "contractul, sfoara si iadul " finca te pierzi in propia ura.
Oricum, un anime foarte reusit! ^_^