| AdrianaBacescu a întrebat:

Ce parere aveti despre perioada filmelor tacute. Ce film tacut va place cel mai mult?

8 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Se numeste film mut dragawinking
de ce mut si nu tacut?
Filmul mut, se poate defini ca producția ale cărei imagini nu sunt însoțite de o pistă de sunet, iar replicile sunt redate sub formă de inserturi scrise între diferite secvențe.

printre cele mai bune, evident in opinia mea, ar fi cele in care a jucat maestrul Charlie Chaplin

The Circus (1928)
City Lights (1931)
Modern Times (1936)

| AdrianaBacescu explică (pentru Simpatic):

Mie una imi plac cele cu Marion Davies si Polly Moran.

| wildthing a răspuns:

Sunt prea vechi si le lipseste o componenta esentiala (coloana sonora) ca sa le pot aprecia. Nu am rabdarea necesara de a ma uita la un film mut.

| AdrianaBacescu explică (pentru wildthing):

City Lights?

| wildthing a răspuns (pentru AdrianaBacescu):

Nici nu am auzit de el.

Răspuns utilizator avertizat