| apz a întrebat:

Ce părere aveți despre serialul "Hannibal"? Ce scenă din el vi s-a părut cea mai interesantă?

32 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Super fain. PArca aia cu vioara mi-a ramas in minte. happy

| apz explică (pentru Adry05):

Când cânta la corzile vocale ale tipului ăluia? Da, superb gest.

| InVisible99 a răspuns:

E unul din serialele mele preferate, e foarte bun, imi place cam tot de la scenariu, actori pana la decor, imbracaminte. Interesanta de departe e lupta finala dintre Hannibal si Dolarhyde, dar imi plac si scenele dintre Hannibal si Will big grin

| apz explică (pentru anonim_4396):

Https://www.youtube.com/watch?v=EDRCXzUkIt0 asta.

Și de ce actorul meu frumos este rănit?! Frumosul meu Hugh Dancy.

| anonim_4396 a răspuns (pentru apz):

Nu fac spoiler, ai sa vezi singura. Am vazut de cam 3 ori deja serialul. Foarte bun. Pacat ca nu a mai continuat.

| apz explică (pentru anonim_4396):

Mda. Am citit că fanii s-au revoltat că nu au mai continuat cu el.

| anonim_4396 a răspuns (pentru apz):

MDa. Directorul a fost cam patetic. A dat vina pe aia care pirateaza serialul. Culmea GOT e cel mai piratat serial din istorie si continua in putere si Hannibal a fost cancelat pentru asta? Sa fim seriosi.

| apz explică (pentru anonim_4396):

Nu cred că doar din cauza asta. Revenind... Sper să moară reporterița aia băgăcioasă.

| anonim_4396 a răspuns (pentru apz):

laughing Cand termini serialul sa imi spui cum ti s/a parut. Daca iti mai aduci aminte de mine evident.

| InVisible99 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cica ar fi in discutii un nou sezon

| apz explică (pentru anonim_4396):

Logic. Te adaug la prieteni să nu uit de tine. laughing

| apz explică (pentru InVisible99):

Doamne ajută! E singurul serial pe care îl vizionez în cei 23 de ani de existență.

| anonim_4396 a răspuns (pentru apz):

Eu ma abtin sa fac spoliere si trebuie sa vina unu sa faca pe desteptul laughing

| apz explică (pentru anonim_4396):

Așa e și la GOT. Pe toate paginile/site-urile/grupurile etc.

| anonim_4396 a răspuns (pentru InVisible99):

M/as bucura foarte mult. Pentru mine Hannibal e undeva acolo sus langa House MD, Mr. Robot si Westworld.

| anonim_4396 a răspuns (pentru apz):

Ai zis ca ai vazut si filmele. Care Hannibal ti/a placut mai mult? Cel din film (Tacerea mieilor ) sau serial?

| InVisible99 a răspuns (pentru anonim_4396):

La fel, depinde si ce gen de seriale iti plac, eu una nu sunt fana MR, sez1 a fost bun.
Film/serial, hmmm nu poti sa le comparti laughing eu zic ca amandoua sunt faine, filmul mai apropiat de carti

| InVisible99 a răspuns (pentru apz):

Ai spart gheata laughing mai sunt multe seriale bune

| anonim_4396 a răspuns (pentru InVisible99):

Intrebarea era pentru roscata dar nu face nimic laughing

| apz explică (pentru anonim_4396):

Cel din film. Transmitea altă stare, emoție. Cel din serial doar recită replicile și atât. Și e mult mai urât. Și sâsâit.

| anonim_4396 a răspuns (pentru apz):

Aha. E interesant cum apare doar 15 minute in film dar totusi face tot filmul. Cu siguranta si cea care a jucat pe Clarice ajuta foarte mult. 2 roluri jucate extraordinar.

| apz explică (pentru anonim_4396):

Total de acord cu tine.
Uită-te la aceste poze:
serial - https://ewedit.files.wordpress.com/2015/08/hannibal-11.png?w=1185&h=658
film - https://ontheedgefilms2012.files.wordpress.com/......opkins.jpg

Mi-am găsit jumătatea în serial. Hugh Dancy. Tare sexi mai e cu ochelarii ăia.

| anonim_4396 a răspuns (pentru apz):

Da, poza cam de la sfarsitul filmului. Imi place partea asta acolo https://www.google.it/......ps?/search

E luat baiatul. E casatorit cu blonda din Homeland :))

| apz explică (pentru anonim_4396):

Frumoasă și poza aia.
Cât despre băiat, lasă că-l mai iau și eu o dată. Nu e asta o problemă.

| InVisible99 a răspuns (pentru anonim_4396):

Am vazut, dar nu stiam ca n-au voie sa-si dea cu parerea si restul

| InVisible99 a răspuns (pentru apz):

Filmul tine mult de carte, serialul are la baza cartea normal ca difera oarecum cele doua caractere, Mads Mikkelson joaca foarte tare, iar cele doua poze sunt din momente diferite iarasi e normal sa fie altfel de priviri. In fine, critica aiurea

| 1231242 a răspuns:

Scena in care lecter ii baga pe gat urechea lui Abigail, astfel il convinge ca el a ucis-o.

| Teffan a răspuns:

Un serial extraordinar.

L-am vazut acum 2 ani cred si nu-mi amintesc mult din scene.Doar cateva vag, in ceata.

| apz explică (pentru Teffan):

Eu de abia anul ăsta am aflat de el. Și azi m-am apucat de vizionat. M-am îndrăgostit deja. Filmele le-am văzut acum vreo câteva luni.