| Sportacus123 a întrebat:

Ce părere v-a tras filmul "Miami BICI 2", dar "Tati part-time"?

6 răspunsuri:
| AlexandruContFacutLaMisto a răspuns:

Sincer mi s-a luat de mizeriile astea de filme romanesti tipul comendie, sa faca dracu si ei un film calumea, un horror, actiune.Dar stii de ce nu fac? Ca in ROMANICA prind filmele astea de 2 lei in care vezi niste prosti care se schalambaie, la fel cum prinde si mizeria aia de serial las fierbinti, stii de ce prinde? Pentru ca tu un nea ion care muncesti pe 2000 de lei esti un depresiv ca n-ai realizat nimic, dar cand il vezi pe bobonete sau pe alaltu ca se baseste zici uite ba unu mai prost ca mine si incepi sa te simti mai bine si de aia te si uiti, de aia se uita romanu la comediile astea puerile, dar nici macar nu sunt niste comedii amuzante, sunt tipul ala de comedii la care ar rade un copil de 6 ani, adica niste glume foarte basic.De asta stam si prost cu filmele...filmele sunt facute pentru nivelul de iq al tarii, daca un film de genu umple cinema-ul iti dai seama de iq tarii =).In america o mizerie de genu era curatata imediat.Gandeste-te si tu ca un film facut de maruta ca ala l-a finantat impreuna cu 2-3 agarici ca altfel nu juca fisa rol principal a ajuns sa fie considerat filmbun de romanasi..iti poti da seama ce populatie avem in romanica asta.

| TheGentleman a răspuns (pentru AlexandruContFacutLaMisto):

Există un horror recent: se numește Capra cu trei iezi (feat. Maia Morgenstern, Marius Bodochi) regizat de Victor Canache, cu o vastă experiență în cinematografia nord americană. Este reușit filmul

| AlexandruContFacutLaMisto a răspuns (pentru TheGentleman):

Stiu,dar in afara de asta nimic.Gandeste-te ca avem un horror si zeci de comedii vai de soarta lor, facute de toti nea ionii care nici macar nu sunt actori la baza, sunt niste d'astia care au creat filme doar pentru ca au avut banii si principalii actori sunt de astia care n-au legatura cu actoria, care sunt bagati in filme pe premiza asta e cunoscut de pe Youtube hai sa-l bagam, adica non sens.

| TheGentleman a răspuns (pentru AlexandruContFacutLaMisto):

Așa este, dar ține cont că industria de la noi este subfinanțată și subdimensionată. Plus că are reputație pătate de pe vremea lui Nicolaescu (if you know what i mean)

| AlexandruContFacutLaMisto a răspuns (pentru TheGentleman):

Sincer aia cu finantarea mi se pare o scuza penibila, panormal activity din 2007 sunt sigur ca a avut buget mai mic decat mizeria asta de film facuta de maruta cu fi-sa, iar filmu ala avut un real succes.Gandeste-te ca aia care au facut paranormal activity au avut DOAR 15 mii de dolari buget, iar filmu a fots asa de bun incat a generat 193 de milioane de dolari.Nu conteaza banu cand te duce mintea sa scrii un scenariu bun, cand bagi in film niste actori chit ca sunt no name la inceput, dar macar sunt actori, nu fetita lu tati sau influenceri, manelisti sau altii.Eu personal daca as avea de ales intre a vedea un film cu gaozarii astia din romanica cunoscuti sau cu niste studenti de inceput de drum care depun munca si fac un scenariu diferit incearca sa fie diferiti as alege la orice ora a 2 varianta.Eu nu ma uit la filmu ala ca sa-l vad pe biju personaj principal, pai ce eu ma uit la film pentru biju, sau ma uit pentru povestea filmului? Gandeste-te si la prison break, lumea s-a uitat la serialul ala pentru actoru care l-a jucat pe michael? Nu.ca nu-l stia nici dracu inainte de serialul ala, s-au uitat pentru poveste.Asa e cu toate serialele astea mari, cu the walking dead stiai pe cineva cand te-ai apucat sa te uiti la el? Nu, te-ai uitat ca era interesanta povestea si tot asa.Nu stiu care e treaba cu nicolaescu ca n-am urmarit filmele vechi romanesti doar de 2-3 ori si alea asa din greseala gen de revelion cand ma plictiseam de dan negru mai cautam programe si mai dadeau aia un nea marin miliardaru sau altele si sincer nici atunci nu era mare actorie..astia care zic ca in trecut aveam actori mari cred ca mai degraba sunt nostalagia merchants.Iti mai dau un film care usnt sigur ca a avut buget mai mic decat miami bich de exemplu, the descent 1 un film horror cu 4 tipe carora le place sa exploreze pesteri si acolo o mierlesc.un horror cu tot ce vrei.

| Gabriel2007 a răspuns:

Miami Bici 2 a fost super, exact ca primul)
Tati part time am zis ca o sa ma uit si la ala, pare si ala interesantt