| anonim_4396 a întrebat:

Ce seriale va plac? De ce?

36 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Friends forever

| LoveSleep a răspuns:

Depinde. În general cele cu poveste, care se leagă și au puțin mai mult mister.
Dar mi-au plăcut și unele care sunt relativ neinteresante, dar au actori și replici foarte bune.

| J0B0MAT a răspuns:

Game of thrones
The vampire diaries
The originals
Vikings
Lucifer
Mr robot
Şi multe altele pe care le-am terminat.

| justanotheruser99 a răspuns:

laughing iti faci prieteni noi?

| anonim_4396 explică (pentru justanotheruser99):

Dusmani poate

| justanotheruser99 a răspuns (pentru anonim_4396):

laughing se cheama ironie, poate te invat odatawinking

| anonim_4396 explică (pentru justanotheruser99):

Prefer sarcasmul

| justanotheruser99 a răspuns (pentru anonim_4396):

Serios? raised eyebrows Nu mai spune.
Nu e ca si cum ar fi destul de evident.

| anonim_4396 explică (pentru justanotheruser99):

Nu, chiar nu e

| justanotheruser99 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pentru cine nu e?

| anonim_4396 explică (pentru justanotheruser99):

Pentru mine

| justanotheruser99 a răspuns (pentru anonim_4396):

Simt o schimbare in aura ta. laughing
e totul in regula? Te simti bine?

| anonim_4396 explică (pentru justanotheruser99):

Nu ma simt
S-a intors Reverse Flash in The Flash
Credeam ca au scapat de el

| justanotheruser99 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cred ca treci printr-o stare critica. Sperantele ti-au fost naruite, visele spulberate, ai trait in deziluzie. Cata dezamagire. Pacat ca e doar un serial. Nu crezi?

| anonim_4396 explică (pentru justanotheruser99):

Da, dar eu cand ma uit la un serial sau film parca il traiesc

| justanotheruser99 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai auzit de termenul de katharsis?

| anonim_4396 explică (pentru justanotheruser99):

Nu

| justanotheruser99 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ei bine, se refera la acea senzatie cand tu te implici emotional in ceea ce vezi intr-un film/ piesa de teatru. Tu traiesti in pielea personajelor. Te identifici cu ele. Treci prin toate greutatile la care sunt supuse personajele, iar cand situatia tensionata se rezolva simti o eliberare sufleteasca, o usurare, purificare, cum vrei tu sa o numesti. Deci, cam asta e un katharsis. Intelegi? Iar tu acum esti la starea de intriga. Mai ai ceva pana la mult asteptatul happy ending.

| anonim_4396 explică (pentru justanotheruser99):

Atunci n-o sa ma mai uit la seriale laughing

| justanotheruser99 a răspuns (pentru anonim_4396):

laughing nu cred ca ai inteles ideea. In toata chestia asta se sconteaza purificarea sufletului, descatusarea acestuia, prin faptul ca reusesti sa depasesti toate greutatile intampinate. Prin urmare, uita-te la seriale daca vrei.

| anonim_4396 explică (pentru justanotheruser99):

Ba am inteles
Serialele sunt lungi si ma fac sa ma uit in continuare si astept o intamplare fericita
Mai bine vad un film

| justanotheruser99 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cum doresti laughing

| deeeaqq a răspuns:

The Vampire Diaries și PLL.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Funda!?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu, nu funda
Am intrebat clar ce seriale iti plac
Tu-mi dai o stire de pe Kanal D

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Chiar trebuie sa cauti pe google de seriale in speranta ca o sa-ti dau funda? http://www.kanald.ro/......59207.html
Degeaba imi dai raspunsuri copiate

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Amuzant esti laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si sa te duci si tu in minunata pizd@ a maica-tii
Si du-te sa sugi tu pul@, ca vad ca esti nerabdator

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai de ce ma injuri fara motiv? De ce copiezi un articol cand eu am intrebat ce seriale iti plac?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Apreciez gestul ca ai tastat cateva cuvinte pe google si ai copiat la nimereala un serial
Hai pa, nu vreau sa ma cert cu tine, la ce minte ai.

| August99 a răspuns:

Imi plac cam toate serialele dar cel mai mult cele cu cazuri. Mai imi plac si acelea gen Vikings, The Vampire Diaries sau Gossip Girl. Cele SF/fantastice nu imi prea plac. Exceptie TVD.

| AdrianaB1 a răspuns:

Încearcă Divirgent

| anonim_4396 explică (pentru AdrianaB1):

Aia e o serie de filme, nu un serial
Si le-am vazut
Nu trebuie sa-mi spui sa le incerc, ca eu doar intreb

| FluturicaMicaMica a răspuns:

Uita-te la Traznitii! Deci, pur si simplu faci pe tine de ras! Se da la Prima TV la ora 22:30 (nu sunt sută la sută sigură) sau pe Youtube.

| anonim_4396 explică (pentru FluturicaMicaMica):

Nu vreau sa ma uit
Am intrebat ce seriale iti plac

| Stefan_Cr_1998 a răspuns:

Vikings...pur si simplu e...The Bestt. Te poti uita la trailer pe Youtube, ador genul asta de filme/seriale, mai ales daca povestea este geniala si mai este si istoric. Altele ar fi Game of Thrones, Prison Brake, The 100. happy