| alexandru1234567890 a întrebat:

Cel mai bun film si cel mai bun serial din toate timpurile?

Parerea mea:filmul Titanic si serialul politist Caracatita.

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

E foarte greu să te rezumi doar la alegerea unui film. Mi-a plăcut, la vremea respectivă, Caracatița/La Piovra (fiindcă, în general, îmi plac serialele italiene). Și Titanicul m-a fermecat, mă refer la producția din 1997, cu Kate Winslet și Leo DiCaprio.
Filme care mi-au plăcut, și pe care le-aș privi mereu, sunt Pretty Woman, 1990 (pentru relaxare), What dreams may come, 1988( pentru povestea în sine, cât și pentru decoruri), The Sixth Sense (1999), și un alt film superb, dar căruia nu i s-a făcut atâta reclamă, probabil, la vremea respectivă, pentru a-și putea câștiga fani, este "O zi de neuitat"/Two Bits (1995). Însă e înduioșător, trist, și recunosc, îmi plac dramele, fie ele romantice, ori nu.
Dintre seriale mi-a plăcut Râul speranței (La Riviere Esperance) 1995, și Neînțeles (Incompreso), 2002, de fapt e un film, în două părți.

5 răspunsuri:
| Pricked a răspuns:

Ca film(e): Pan's Labyrinth + Lotr, Inglourious Basterds, Fight Club, Memento, Lore, The Hunt.
Ca serial(e): Sherlock + Game of Thrones, Hannibal.

| aumih16 a răspuns:

Mash cel mai bun serial! titanic da poate fi considerat un film bun! mai e un film bun omul cu masca de fier!

Răspuns utilizator avertizat
| ArthurKn a răspuns:

The Hobbit \ Lord of the rings si ca seriale House M.D \ Lie To Me

| Pufuletzica14 a răspuns:

Parerea mea:trei metri deasupra cerului -film
prietenii tai-serial happy