| AnaAncuta26 a întrebat:

Ceva filme foarte foarte triste? Dar nu Titanic ca mi se pare prost, ceva gen Now Is Good.

Răspuns Câştigător
| faramatania a răspuns:

Never Let Me Go (2010),The Last Song (2010),A Walk To Remember (2002),Keith (2008),Dear John (2010),Remember Sunday (2013),The Best Of Me (2014),If I Stay (2014),The Fault In Our Stars (2014),One Day (2011)

19 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

The green mile
Pay it forward
my girl
Baiatul in pijamale cu dungi
Lista lui Schindler
Apocalypto
Salvati soldatul Ryan
Never let me go
The pursuit of hapyness
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
Million dollar baby
The lovely bones
My sister's keeper
An American crime
Everybody's fine

| NLS a răspuns:

Letters to god
Pearl harbor
Braveheart
Remember me
Me before you
Head full of honey (e drama, în ciuda titlului și începutului )

| mentholinks a răspuns:

Requiem for a dream. Remember me.

| GoldenZenith a răspuns:

Remember me.
Me before You.
A walk to remember. (e mai vechi, dar am plâns o zi după ce l am văzut, la fel și la Me before you).
Boceală plăcută!

| Adry05 a răspuns (pentru GoldenZenith):

A zis de Titanic ca-i prost si te astepti sa-i placa astea? laughing

| GoldenZenith a răspuns (pentru Adry05):

Eu pe astea le consider triste. sad
Bine, trist poate fi și The Texas Chain Saw Massacre. Depinde de gusturi.

| Adry05 a răspuns (pentru GoldenZenith):

Te inteleg dar e clar din ce a zis ca nu vrea filme de dragoste. laughing
Si sincer eu la me before you nici macar vreo intentie de plans n-am avut. laughing Mi s-a parut slabut si previzibil

| anonim_4396 a răspuns (pentru GoldenZenith):

Vezi și The English Patient dacă-ți plac filmele de genul.:d

| GoldenZenith a răspuns (pentru Adry05):

Eu sunt mai sensibila laughing. Plâng și la reclamele cu bebeluși. sad

| GoldenZenith a răspuns (pentru anonim_4396):

Am văzut. Mi-a plăcut :p

| Adry05 a răspuns (pentru GoldenZenith):

Si cold mountain sa-l vezi. Si PS i love you. laughing

| GoldenZenith a răspuns (pentru Adry05):

Ps I love You l am văzut. Am avut și eu perioada mea cu maratoane de filme romantice si/sau lacrimogene
laughing)
Cold mountain îmi sună cunoscut, dar nu cred că l am văzut. thinking

| JackR a răspuns:

Still Alice (2014)
Blue Valentine (2010)
si unul (deja) clasic:
The Way We Were (1973)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde și ce înțelegi prin trist, nici mie nu mi-a plăcut Titanic, dar nu-l poți numi film prost, uite și lista:
The Elephant Man
Schindler's List
Forrest Gump (da, e trist)
America, America
The Emigrants
8 Mile
The Bucket List (extraordinar de trist)
One Flew Over a Cuckoo's Nest
Shutter Island ( pentru cine înțelege finalul)
On The Waterfront
Once Upon A Time In America
Raging Bull
The Perks Of Being a Wallflower
The Curious Case Of Benajmin Button
Gladiator
A Beautiful Mind

| WhatABeautifulDay a răspuns:

| Hyora a răspuns:

Notebook?

| Apollo007 a răspuns:

Schindler List

| AnaAncuta26 explică:

Ms tuturor pentru sugestii dar nu imi plac filmele vechi si nici cele legate de armata/razboi. Poate va pricepeti mai bine la filme horror deci comentati daca vreti la intrebarea pe care o sa o pun...