| dancefloorone a întrebat:

Cine imi poate explica logica filmului "Camera 1408" si tot ce tine de el!

Răspuns Câştigător
| IFever a răspuns:

Hello there.In prim plan 108 are ca protagonist, o persoana care "vaneaza" locuri neobisnuite, neintelese, bantuite intr-un singur cuvant.Actiunea decurge astfel, El se cazeaza, fiind avertizat in camera de hotel.La inceput pare totul normal dupa care este alarmat de anumiti factori, suna telefonul aiurea, caldura este la nivel prea mare, etc.Acesta in cuida anturajului sau, incepe sa se indoiasca, avand o farama de frica in el datoria cuvintelor spuse de managerul hotelului in legatura cu camera.Camera devine ca o fortareata a groazei si terorii pentru el,de fapt ii simuleaza anumite aspecte pentru a-l duce in prag de suicid, camera teoretic vorbind nu ranea pe nimeni(fizic vorbind), ii simula teroarea care putea duce pe oricine in pragul disperarii. Portagonistul nostru insa, isi da seama de acest lucru, dar in final da foc camerei, eliberand hotelul Dolphin de acea camera.

| dancefloorone explică (pentru IFever):

Deci evenimentele petrecute in camera, nu erau reale?

| IFever a răspuns (pentru dancefloorone):

Exact.

4 răspunsuri:
| GeorGEBlaCKRidER a răspuns:

E vorba despre un om care e specializat in rezolvarea misterelor care au la baza fenomene supranaturale care imediat dupa ce se cazeaza ion camera 1408 din hotelul Dolphin pentru a studia evenimentele de acolo, se comfrunta cu o adevarata teroare

| RΔϟVAη a răspuns:

Uita-te la film. Nu e de groaza de loc in comparatie cu altele.