| mircea22 a întrebat:

Cine îmi recomanda un film bun?

Răspuns Câştigător
| SapLla a răspuns:

-Requiem for a dream
-Christiane F
Filmele acestea chiar mi-au schimbat viața ele reprezinta cât de jos poate o persoană să ajungă din cauza drogurilor.
Niște filme care te v-or tine treaz noaptea.

10 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Nu stim ce inseamna film bun pentru unii film bun este American Pie pentru altii Stalker (1979) a lui Tarkovsky.

In ultima vreme am vazut multe filme cult (cult movies), nu au legatura cu inteligenta, este un gen de film care a creat o baza solida de fani in intrega lume indiferent de ce incasari are sau ce buget de productie.

Daca imi spui genul si anii de productie care te intereseaza, ma pot gandi la ce filme sa iti recomand!

| sierra1 a răspuns:

Ce gen, cărei vârste,?

| dullcat a răspuns:

Https://www.imdb.com/chart/top/ Daca nu ai vazut macar primele 100 de aici, ai trait degeaba. :))

| LordCristobal a răspuns:

Iti dau o serie de filme bune care sunt bune de vizionat oricand oricad de vechi sunt:
Nașul
O poveste din Bronx
Fight Club
O istorie X a Americii
Papilon
Nu da niciodata inapoi
Good Will Hunting
Rudy
Ramanujan
Gladiatorul
Regatul din Ceruri
Lupul de pe Wall Street
Shining
Rocky Balboa

| FreddieM a răspuns:

King Arthur (2004)
Kingdom of Heaven (2005)
Dracula (1992)
Cheers

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

The Ultimate Gift (Cel mai de preț dar) 2006

| LisaJulie a răspuns:

Cel mai bun film după părerea mea este Nașul 2 și al treilea film,, Fast and furioua"

| MAteiLaAjutat a răspuns:

Idiocracy(2006)

| ayannn a răspuns:

Shrek 4

| nimenialtuHiphop a răspuns:

3 metrii de asupra cerului ( l-am vazut de 8 ori pana acum ) are si partea a 2a si a3a dar nu sunt atat de bune, pe cand prima parte este superbbbaabig grinD.
si Culpa mia, miracol in celula 7, 8 mile( daca iti place si rapul)
Honey 1.