| OvyBluRay a întrebat:

Cine ma ajuta in gasirea unui film indian vechi

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Raaz (2002)
http://www.cinemagia.ro/filme/raaz-21958/
Ai văzut? Dorința ți-a fost în sfârșit împlinită, după atâtea căutări. Dar știi ceva? Și eu doream să revăd filmul acesta, încă de foarte mult timp, însă nu am făcut, până acum, nici cel mai mic efort, în a-i găsi titlul. Însă, spre deosebire de tine, aveam în minte foarte mici frânturi din el, nu mi-aș fi amintit niciodată, proba cu lămâia (până la urmă, a fost o lămâie, nu un ou), mie doar finalul mi-a rămas adânc întipărit în minte. Apoi pădurea, ceața etc.
El e filmul pe care-l cauți, aseară l-am vizionat integral. :)

8 răspunsuri:
| OvyBluRay explică:

Pe scurt era cu o fantoma gen spirit care intra in oameni mai imi amintesc ca asta se petrecea undea retras pe la tara, mai stiu ca cineva a pus niste oua in pod sa vada daca se rosesc daca da asta insemna ca sunt fantome in acea casa filmul este destul de vechi l-am vazut eu acum vreo 10 ani presupun ca este facut intre 1970-1990

| floresdemayo a răspuns (pentru OvyBluRay):

Aoleu, în urmă cu, aproximativ, zece ani? Mai exact, când? Dacă l-ai văzut la TV, și îți poți aminti anul în care s-a transmis, te pot ajuta eu. Pe ce canal a fost?

| OvyBluRay explică (pentru floresdemayo):

L-am mai vazut pe la national tv prin 2005-2007, dar acest film tot il caut de ceva timp, dar nimeni nu stie cum se numeste,

| floresdemayo a răspuns (pentru OvyBluRay):

Ești sigur că pe Național TV, și nu pe Boom Indian?

| OvyBluRay explică (pentru floresdemayo):

Nu are cum pe boom indian pentru ca acum 5-7 ani nu cred ca prindea cineva prin tv analog transmisie prin cablu simplu

| floresdemayo a răspuns (pentru OvyBluRay):

Ce zici, imaginile acestea îți spun ceva? :)
Ia-le în ordine, fiindcă am făcut niște print-screen-uri din film:
1. http://i.imgur.com/vgzNavW.jpg
2. http://i.imgur.com/LqhCmD0.jpg
3. http://i.imgur.com/jSMrJbV.jpg

| OvyBluRay explică (pentru floresdemayo):

Da imi aduc aminte de faza cu ouale dar cum se numeste filmul.

| OvyBluRay explică (pentru floresdemayo):

Ms mult asta era filmul.

| floresdemayo a răspuns (pentru OvyBluRay):

Raaz (2002)
http://www.cinemagia.ro/filme/raaz-21958/
Ai văzut? Dorința ți-a fost în sfârșit împlinită, după atâtea căutări. Dar știi ceva? Și eu doream să revăd filmul acesta, încă de foarte mult timp, însă nu am făcut, până acum, nici cel mai mic efort, în a-i găsi titlul. Însă, spre deosebire de tine, aveam în minte foarte mici frânturi din el, nu mi-aș fi amintit niciodată, proba cu lămâia (până la urmă, a fost o lămâie, nu un ou), mie doar finalul mi-a rămas adânc întipărit în minte. Apoi pădurea, ceața etc.
El e filmul pe care-l cauți, aseară l-am vizionat integral. :)