| DonGiani a întrebat:

Cine mai este fan Harry Potter pe aici? Cine a fost personajul vostru favorit și de ce?

Răspuns Câştigător
| DeathOfDreams a răspuns:

I will always be the fan of HP. Prima mea tangeță a fost când eram în clasa a 4-a și am citit prima carte. Apoi le-am citit pe toate, am vizionat toate filmele și în timp, le-am mai citit și vizionat încă o de câteva ori. laughing

Chiar obișnuiam să cred că Dumbledore e cel mai bun vrăjitor, dar în timp, mi-am schimbat mult părerea. Cred că eroul seriei e Snape. El a fost cel care i-a rămas loial lui Dumbledore, l-a protejat pe Harry, a reușit să intre în tabăra lui Voldemort, pentru a-l face să creadă că e de partea lui. Toate astea în timp ce și-a riscat viața zilnic, fără ca nimeni să știe. A iubit-o mereu pe Lily (That part broke my heart. "After all this time?" - Always) și în timp ce toată lumea l-a urât și a fost personajul negativ din poveștile tuturor, el a rămas mereu loial și și-a îndeplinit toate datoriile, fără ca nimeni să știe asta.
Din punctul meu de vedere, el e eroul seriei. Nu Harry Potter, nu Dumbledore.

7 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu eram fan. Adica nu sunt. Doar mi-a placut ca film, nu in mod special.

Presupun ca Plesneala ar fi un personaj care mi-a placut in mod special, prin felul lui de a fi si ce a facut.

| mudokins78 a răspuns (pentru DoarBogdan):

Pacat ca a murit!

| DoarBogdan a răspuns (pentru mudokins78):

Si-a facut treaba, macar.

| zurick a răspuns:

Luna Lovegood ^^

| mastadont a răspuns:

Nu pot să spun că sunt un fan înrăit însă mi-au plăcut cărțile. Preferații mei sunt gemenii Weasley, mai ales ieșirea lor de la Hogwarts din cartea a v-a a fost epică.

| CleanHeart a răspuns:

Aici prezenta big grin
Ador prima parte, m-am uitat de 4 ori la ea
De herry imi place cel mai mult.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt mare fan Harry Potter! Preferatul meu este chiar Harry, deoarece era un bun prieten, era iubitor, si cel mai important, era brav!