| Ghita2005 a întrebat:

Cine stie cele mai bune filme horror?

Răspuns Câştigător
| Skyline99 a răspuns:

Uita-te la Paranormal Activity, sunt 5 parti, e foarte horror, cu posedari, alea, alea.
Dar daca chiar vrei unu horror horror, iti sugerez sa te uiti la"The exorcism of Emily Rose" facut dupa fapte reale, si incearca sa sa nu faci prostia de a-l vedea singur cum am facut eu, pentru ca o sa ramai traumatizat timp de 1-2 luni. laughing

Alte răspunsuri
| William a răspuns (pentru Skyline99):

Da l-am vazut inainte sa spun ca nu e bin de nimic. Ce anume trebuia sa ma sperie? Asta http://i.ytimg.com/vi/lSy7DldFdUI/hqdefault.jpg sau asta http://i1007.photobucket.com/......5f9402.jpg Sau poatea asta http://www.twinsofevil.net/wp-content/uploads/2011/03/emilyrose03.jpg sau asta http://playingwithresearch.files.wordpress.com/......80-534.jpg Nu m-a speriat nicio secventa din film si nici dupa ce am vazut filmul nu am fost speriat. Uita-te la mirrors 1 si insidious 1 intr-o seara, cu lumina stinsa si zi-mi ce parere ai.

| Skyline99 a răspuns (pentru William):

Mirrors e penal, chiar nu-mi place genul, dar Insidious m-a speriat doar in prima parte, 2-3 faze, in rest nu e cine stie ce.
Emily rose m- terorizat raulaughing... ce sa zic, asa suntem noi astia din zodia rac, mai slabi de inima laughing.
Dar nah daca zici ca nu te-ai speriat, asta e. laughing

20 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Diabolique (1996), The Birds (1963), Santa sangre (1989), They Live (1988)...

| William a răspuns (pentru NOname):

Tu numesti alea filme horror? Eu recomand Insidious, mirrors 1, the ring 1, the last exorcism part 2. Chiar daca nu sunt horror iti recomand si shutter island, room 1408, would you rather, sabotage, seriile saw si wrong turn.

| NOname a răspuns (pentru William):

Nu doar eu le numesc horror.

- http://www.imdb.com/title/tt0116095/
- http://www.imdb.com/title/tt0056869/
- http://www.imdb.com/title/tt0098253/
- http://www.imdb.com/title/tt0096256/

Cretinătăţile sângeroase, în care doar se ţipă, se taie şi se spânzură, nu mă pasionează.

Alte răspunsuri
| iInfinityDarkness a răspuns (pentru NOname):

Ai dreptate, împărtăşesc aceeaşi opinie cu tine. Nu oricine poate înţelege filme le acelea, doar cei cu gusturi ridicate.

| OnuOnulică a răspuns:

Am vazut multe filme horror dar nu au meritat majoritate.
Iti recomand ceva ce mie mi-a placut:
1) The Others (2001)
2) The Univited (2009)
3) Friday 13 th (2009)
4) Death Silence (2007)
5) The Wait (2007)

| faramatania a răspuns:

Insidious 1 și 2 (2010/2013),The Cabin In The Woods (2012),Wrong Turn (seria), Inbred (2011),Texas Chainsaw 3D (2013),Drag Me To Hell (2009),The Unborn (2009),Case 39 (2009),Martyrs (2008),The Mist (2007),The Wicked (2013),The Quiet Ones (2014),Oculus (2013),Friday The 13th (2009),Cabin Fever 1 și 2 (2002/2009),Haunted (Dark House 2014), Stitch (2014),The Woman In Black (2012),Sinister (2012),Haunt (2013),13 Sins (2014),Mischief Night (2014),Scary Or Die (2012),Catacombs (2007),Beneath The Darkness (2011),Beneath (2013),7500 (2014),The Descent (2005),The Strangers (2008),You're Next (2011),Deliver Us From Evil (2014),Jeepers Creepers (seria), Leprechaun: Origins (2014),Open Grave (2013),Modus Anomali (2012),Antiviral (2012),The Appearing (2014),Annabelle (2014),The Canal (2014),Animal (2014),Devil's Due (2014),Rosemary's Baby (2014/miniserie),The Babadook (2014),Aux yeux des vivants (2014),See No Evil 2 (2014)

| matrix100 a răspuns:

SAW incepe cu prima parte si continua cu urmatoarele daca iti place

| InoueOrihime a răspuns:

Hei. Uite ce filme horror zic eu ca sunt cele mai bune:

-Insidious
-Annabelle
-Jessabelle
-The Conjuring
-Resident Evil
-Orphan
-Mama
-Camera 1408
-Final Destination
-Silent Hill
-Case 39
-Paranormal Activity
-Underworld
-Quarantine
Eu spun ca acestea sunt printre cele mai bune.

| Noonehereyet a răspuns:

Annabelle...daca ai tu sange sa-l vezi...

| madalinalove3226 a răspuns:

The Ring

| alinutastraub a răspuns:

Mie The Ring mi-a placut mult... Nu e super horror dar e asa o combinatie horror-mistrios care la sfarsitul The Ring 1 incercam sa imi dau seama ce treaba are cu inelul ala si cel unele chestii sa se lege. Destul de palpitant.

Alte răspunsuri
| george4all a răspuns:

Vezi aici si alege.
https://youtu.be/TrgGJM83HZw

| anonimcuA a răspuns:

The human centipede(doar primul ca al doilea e naspa, ambele sunt interzise in unele tari) si ar mai saw( de la primul pana la ultimul)si mirrors (1 si 2)

| Kawäii_Ceräśśellä_2002 a răspuns:

Care este cel mai de speriat film?