| Theo12445 a întrebat:

Cum o cheamă în realitate pe actriţa care o interpretează pe Hermione din Harry Potter?

Şi în ce filme a mai jucat? Dacă a mai jucat.
Dau fundă, va asigur. Mulţumesc

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.imdb.com/name/nm0914612/

| einenebun23 a răspuns:

Emma Watson si a jucat in mai multe filme. Vezi pe IMDB

| StefaniaStefiiiiiii0004 a răspuns:

Buna! Ea in realitate se numeste Emma Watson. Ea este un model şi o actriţă engleză care a devenit cunoscută jucând rolul lui Hermione Granger, unul dintre rolurile principale în seria de succes Harry Potter. Din 2001 până în 2009 a jucat în şase ecranizări ale romanului Harry Potter împreună cu colegii Daniel Radcliffe şi Rupert Grint; a confirmat faptul că va juca şi în ultimele două filme din serie. Rolul lui Watson din seria Harry Potter i-a adus numeroase premii şi o avere de peste £10 milioane.
Apărând în întreaga serie Harry Potter de la Harry Potter and the Sorcerer's Stone (Harry Potter şi piatra filosofală) la Harry Potter and the Half-Blood Prince (Harry Potter şi prinţul semipur), a mai jucat în 2007 în Ballet Shoes, fiind şi vocea prinţesei Pea din animaţia The tale of Despereaux ( Povestea lui Despereaux), 2008.