| Constantin8756 a întrebat:

Daca esti elev ai voie sa iti cumperi bilet de adult la cinemacity? Gen daca eu sunt copil ma pot duce cu bilet de adult?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca NU ai voie, de aceea se si numesc bilete de adulti, ca numai PESTE 18 ani ai voie.
Nu, nu te poti duce cu bilet de adult, ca trebuie sa ai buletinul la tine si sa scrie ca ai PESTE 18 ani, fiindca la intrare nu vei fi primit.

| dullcat a răspuns:

Raspunsul e nu, fiindca nu degeaba exista aceasta diferentiere intre categoriile de varsta. Daca ai de vazut vreun film R mai poti astepta pana cand il gasesti pe net sau pur si simplu pana cand mai cresti, nu ratezi nimic wow oricum, crede-ma. laughing

| Constantin8756 explică (pentru dullcat):

Chestia e ca nu ma duc la film de adulti, varsta minima e de 14 ani doar ca nu mai erau bilete de elev ci doar de adult la 40 de lei

| ReddY25 a răspuns:

Nu poți, mai așteaptă