| Cristina_4167 a întrebat:

Dati-mi si mie o descriere a catorva anime pe care le-ai vazut, gen (Naruto Shippuden, Bleach, Hakuouki, Beelzebub, Death Note, Gintama,...; oricum nu alea de pe anime kage le-am vazut pe toate ), in fine daca puteti sa imi descrieti in cateva randuri despre ce e vorba. mersi mult happy happy funda!

Răspuns Câştigător
| さいゆき a răspuns:

Pai sa ma gandesc la niste anime-uri.
1. Jigoku Shoujo: este un anime interesant. Povestea se bazeaza pe un site care se poate accesa doar la miezul noptii. Acest site ofera posibilitatea celui care il acceseaza sa se razbune pe cineva care i-a facut rau. Anime-ul are cate o poveste diferita in fiecare episod, doar personajele sunt aceleasi.
2. Majin Tantei Nougami Neuro: este vorba despre un demon care se hraneste cu mistere si puzzle-uri. Dupa ce le-a terminat pe cele din lumea demonilor, vine in lumea noastra pentru a gasi si rezolva cat mai multe mistere. Acesta face un pact cu o eleva de liceu si impreuna cu aceasta rezolva misterul ei si al altor cateva persoane. O poveste interesanta si un anime care merita vazut.
3. Spiral: Totul incepe cand fratele personajului principal, fiind Ayumu Narumi, dispara fara sa dea nici un semn.Acesta suna acasa, in timpul cand e disparut si raspunde Ayumu.Ii zice sa aiba grija de cumnata si ii mai spune sa rezolve cazul copiilor spintecatori, fiind si vinovazti de disparitia lui Kyotaka. Narumi se va intalni cu toti copii pe rand, acestia il vor supune la diferite jocuri pe parcurs.

Succes. Acestea un cele care imi vin in minte primele.
5.

3 răspunsuri:
| CetateancaTurmentata a răspuns:

Http://aoi-anime-blog.blogspot.com/ - aici poti gasi descrierile a multe animeuri plus site-ul unde le poti vedea in romana!

| BloodPrison a răspuns:

Naruto Shippuden este cel mai fain anime pe care l-am vazut, altele nu prea merita:X

| SummerR a răspuns:

Naruto Shippuden e cel mai bun anime pe care l-am vazut. Bleach e destul de reusti. Death Note e bunicel dar nu anime-ul ci filmele.