| intrebdewrestlimng a întrebat:

De ce regizorii si scenaristii fac unele filme horror lipsite de scare jumperi sau lipsite de actiune? inteleg chiar daca o sa fie copiate sau sa fie mai naspa dar mai bine sa fie acolo decat sa te plictisesti sa stea la vorba prea mult personajele,care e motivul pentru care nu fac,chiar daca nu iasa bine dar macar nu te plictisesti, o sa dau un exemplu wrong turn 3, da filmul deja nu mai avea originalitate,dar faptul ca avut multa actiune si scene horror l-a facut bun, adica macar nu a fost plictisitor.

4 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.E destul de clar din intrebare ca tu preferi anumite tipuri de horror, dar asta nu inseamna ca nu pot exista si altele.

| intrebdewrestlimng explică (pentru dullcat):

Sa presupunem ca vor sa faca un film horror cu zombii, de ce nu ar face ca zombii aia sa apara cat mai des in loc sa fie multa vorbareala? e un exemplu.

| dullcat a răspuns (pentru intrebdewrestlimng):

Pai cred ca trebuie sa existe un raport destul de bine definit intre dialog si actiune.Filmele care sparg tiparele americane, de exemplu, nu mi se par apreciate cat ar merita.

| lpavel a răspuns:

Pai ei se straduiesc sa iasa un film bun si cred in sinea lor ca va fi bun dar cinefilii vad si ce le scapa lor de aceea iese un film prost!
Apoi incearca scenele de 100 de ori pana iese cum vor ei dar cateodata oricat ar incerca tot nu iese perfect iar ei stiu asta dar ce sa faca? Sa renunte la acel film dupa ce au bagat o gramada de bani in ea? NE! O faca asa cum pot si fie ce-o fi macar banii care au bagat in acel film sa iasa, sa nu ramana in pierdere.
Uneori insa mai ies si in pierdere cu unele filme...