| Anonim234578890 a întrebat:

Deci caut un film vazut acum cativa ani si actiunea suna asa: cred ca era undeva prin anii '40, o femeie detinea o fabrica. Ea avea un fiu, iar intr-o zi in casa ei soseste o orfana de varsta cu fiul ei pentru a lucra acolo. Peste cativa ani cand cresc, cei doi se indragostesc si se intalnesc in secret. Mama lui o indragea pe fata, chiar spunea ca ii poarta noroc cu fabrica care-i mergea bine. Dar incepe sa aiba probleme cu ea si decide sa-l casatoreasca pe fiul ei cu fiica unui om bogat care detinea nave cu care ea isi putea trasporta marfa din fabrica. Fiul ei refuza si asa afla de relatia lui cu fata aceea si afla si ca era insarcinata. O ameninta sa nu-i spuna nimic, iar pana se intoarce el dintr-o calatorie, ea o casatoreste pe fata cu un angajat de-al ei. Baiatul accepta sa se casatoreasca cu fata bogata. Peste cativa ani, se intalnesc la o petrecere, se intalnesc afara pe pietre, privind marea, iar el ii spune ca daca ar fi avut macar un copil, ar fi plecat cu ea atunci. Ea nu -i spune nimic despre fata ei care era copilul lor. In final, fabrica se inchide, mama baiatului este foarte afectata, totul este pustiu in jur. Ii spune fetei ca nu ar fi trebuit sa-i desparta niciodata, ca asa si-a pierdut ea norocul. Se urca intr-o masina si pleaca.
Va rog sa ma ajutati!

2 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Dacă l-ai vizionat la TV ar fi o sansa sa te pot ajuta, dar chiar si asa, depinde de anul in care a fost transmis... A fost pe Hallmmark (Diva), Pro Cinema, TCM?

| Anonim234578890 explică (pentru floresdemayo):

La tv a fost, nu am idee anul sau pe ce program, dar cred ca a fost Film Cafe sau Diva.