| Catalin180900 a întrebat:

Despre ce este serialul hannibal de pe axn sci-fi?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hannibal Lecter este un personaj fictiv din romanul lui Thomas Harry intitulat "Dragonul Rosu" sau in engleza "The Red Dragon".
Dr. Hannibal Lecter, este un psihiatru de prima clasa, si totodata, un criminal in serie, cu inclinatii canibalice. Actiunea urmareste firul intamplarilor dintre un agent FBI, si Hanibal Lecter.

Inainte de serial, au mai fost 3 filme cu Anthony Hopkins: Tacerea Mieilor, Hanibal, si Red Dragon. Tacerea Mieillor, a fost considerat cel mai bun din trilogie.

3 răspunsuri:
| thealchemist a răspuns:

Despre Hannibal Lecter ( http://en.wikipedia.org/wiki/Hannibal_Lecter ) canibalul din The Silence of the Lambs - http://www.imdb.com/title/tt0102926/

| valentingb a răspuns:

Este vorba despre arta manipulării, Hannibal Lecter fiind un personaj, nu se știe dacă se bazează pe o persoană reală. Acest personaj este psiholog, și canibal. înțelegi ideea happy

| QAZDAWN a răspuns:

Crime in mare parte happy