| FataCuVise a întrebat:

Din ce anime este semnatura asta :
http://fc05.deviantart.net/......3ej5nj.jpg

Despre ce e vorba in anime?

Răspuns Câştigător
| ღChloeeღ a răspuns:

Animeul e Kateikyoushi Hitman Reborn. Cel putin asa deduc eu din poza. Iar cel din poza e Mukuru Rokudolove struck
Actiunea se invarte in jurul unui pusti de 15 ani, numit Tsunayoshi Sawada (poreclit de prieteni "no-good Tsuna"). Acesta afla prin intermediul meditatorului sau de 5 ani, Reborn (un hitman de elita, venit din Italia), ca va fi viitorul sef al uneia dintre cele mai puternice organizatii ale mafiei, "Vongola Family". Respinge inca de la inceput aceasta idee, insa ajunge in cele din urma sa constientizeze ca nu are de ales.
Metoda prin care Reborn il antrena pe Tsuna, era folosirea unor gloante numite "Dying Will Bullet" (metoda care se va "imbunatati", sa zic asa, pe parcurs).
Intre timp i se vor alatura si alte personaje, viitori membrii ai Familiei Vongola. Dusmanii vor deveni aliati, iar aliatii ii vor face uneori mai multe probleme decat cei care sunt impotriva sa.