| SpoiledBrat a întrebat:

E adevărat ca exista anumite filme blestemate? Care sunt acestea? Unde le pot vedea? Care sunt urmările vizionarii acelor filme? De exemplu butterfly kisses

15 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Stai linistit, ca nu exista asa ceva.
te sperie pe tine baietii mai mari, sac sa tis e faca frica, dar nu functioenaza blestemele prin televizor.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Filme blestemate? Lool.
Cine le-a blestemat?
Cum se face blestemul? Vin dracii la premiera?
Sau are Netflix opțiune de blestem?

| dullcat a răspuns:

Este doar o strategie de marketing si atat, nu exista asa ceva.

| johnnny123 a răspuns:

Nu există decât în filme de groază.

Dar am totuși o neclaritate: Dacă ar exista, de ce ai vrea să le vezi?

| SpoiledBrat explică (pentru johnnny123):

Asta e tocmai răspunsul pe care orice persoana care nu crede in nimic l ar da, aerul nu-l vedem dar exista, la fel și cu spiritismul, nu fi sceptic fi open minded

| johnnny123 a răspuns (pentru SpoiledBrat):

Lăsând la o parte ce cred eu și ce crezi tu, tot nu mi-ai răspuns la întrebare:
Presupunând că există filme blestemate, a căror vizionare are drept consecință o moarte oribilă, de ce ai vrea să vezi un astfel de film?

| SpoiledBrat explică (pentru johnnny123):

Ai obiceiul de a răspunde la întrebări cu alte întrebări?

| johnnny123 a răspuns (pentru SpoiledBrat):

Numai atunci când situația o cere.
Eu ți-am răspuns la întrebare: Nu există filme blestemate.

Tu îmi poți întoarce favoarea răspunzându-mi la întrebarea mea?
Dacă ar exista filme blestemate, de ce ai vrea să te uiți la un film care te omoară?

| dullcat a răspuns (pentru johnnny123):

Unii pur si simplu o cauta cu lumanarea.laughing) Mai trist este si cand gasesc ce cauta.

| ALM2000RO a răspuns:

Nu mai crede în astfel de superstiții băbești. Nu există astfel de filme.

| Standt a răspuns:

E adevarat ca exista si oameni inteligenti?
Da, in trecut. Ca cei de azi cred numai in vraji, blesteme, deochiuri si alte tampenii. Dar in imensa lor prostie se considera mai destepti decat stramosii, chiar mai aproape, decat bunicii lor.

| AvatarPanda a răspuns (pentru Standt):

Bătrânii cred mai mult în chestii de-astea decât tinerii, așa că răspunsul tău nu prea a avut sens.

| Standt a răspuns (pentru AvatarPanda):

In mod cert batranii nu cred in filme blestemate. Pot crede in puterea crucii, dar nu in filme.

| AvatarPanda a răspuns (pentru Standt):

Nu cred în filme blestemate, dar cred în blesteme, vrăji/farmece, deochi, tarot, etc. Deci da... nu doar în puterea crucii.

| AvatarPanda a răspuns:

Bro, unde crezi că trăim, în "The Ring"?