| Anonimul151 a întrebat:

Era un film/serial. Nu țin minte...

Știu doar că era genul dragoste. Doi adolescenți care se îndrăgostesc. Doar că continuă "relația" de la distanță din cauza că băiatul pleacă în armată.

Fata, din câte știu scrie o melodie de dragoste pe care o căutau atunci când vorbește pe videocall cu băiatul.

Cam atât țin minte... Ce film sau serial poate fi?

Răspuns Câştigător
| iuliazh a răspuns:

Stiu euuuuu! PURPLE HEARTS? ăsta trebuie să fieee

| Anonimul151 explică (pentru iuliazh):

Da. Asta e. Mersii.

| iuliazh a răspuns (pentru Anonimul151):

Cu drag

8 răspunsuri:
| mODIN a răspuns:

Atonement?

| Anonimul151 explică (pentru mODIN):

Nu... Purple hearts se numește. A zis cineva mai sus...

Filmul de care ziceai tu, este tot ceva asemănător ca purple hearts? E genul dragoste acest film?

| CalinaXandra a răspuns:

Dear John?

| Simpatic a răspuns (pentru CalinaXandra):

La asta m-am gandit si eu prima data dar nu am vrut sa dau raspuns pentru ca autorul a zis ceva de o melodie iar eu nu imi amintesc sa fie si o melodie in acest film...caci in acest film stiu ca e vorba de o scrisoare trimisa lui John
Insa se leaga relatie, soldat, el pleaca in armata etc

| Anonimul151 explică (pentru CalinaXandra):

Nu. Purple hearts se numește... A zis cineva...

Filmul de care ziceai tu, este tot ceva asemănător? Genul dragoste?

| CalinaXandra a răspuns (pentru Anonimul151):

Da, e frumos