| Nistorandreea a întrebat:

Era un film vechi horror, filmu incepe cu un accident de masina (cred) in care se afla o familie cu doi copii destui de mari (17-18 ani, fata si baiat, cred)

Actiunea se muta automat intr-o casa, unde toti se afla acolo, casa din care nu mai pot iesi, Ei trebuie sa aiba grija sa nu li se stinga lumina fiindca daca se stinge lumina, vine diavolul sa ii ia.

La sfarsit de tot, arata cum tatal si copii reusesc sa iasa din casa, dar nu si mama.

Tatal se duce sa o salveze, el intra din nou in casa, pentru ca sotiei i s-a stins singura sursa de lumina care provenea de la un aragaz. In acest timp cei doi copii vad un accident petrecut pe strada, se duc acolo si isi vad trupurile intinse. Si masina politiei.

De fapt, toata familia, intr-un final, se afla ca este moarta, iar in acea casa, unde ei se straduiau sa mentina lumina aprinsa, erau doar fantomele trupurilor lor.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut!
Haunting of Winchester House 2009
https://www.youtube.com/watch?v=nTY1ortqpao

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intrebarea ai preluat-o de la mine cuvant cu cuvant dar nu e asta filmul cautat de mine la care ai dat tu funda. E o prostie sa crezi asta.

| Nistorandreea explică:

Mersi mult multttt. i-l caut de ff multttt timp