| イリーナ a întrebat:

Funda cine imi spune despre ce este vorba in serialul corean koizora!

Răspuns Câştigător
| geaa96 a răspuns:

Este un serial trist...despre doi adolescentii care se indragostesc, ea ramane insarcinata dar pierde sarcina din cauza fostei iubite lui.Mai tarziu el descopera ca are cancer si incearca sa lupte dar la final moare.crying

2 răspunsuri:
| didi2802 a răspuns:

E un film, cred...si este japonez, nu corean.
Koizora sau Sky of love este o poveste de dragoste bazata pe un "roman de telefon mobil" scris de o tanara fata, Mika. A avut peste 25 de milioane de cititori si a vandut aproximativ 2 milioane de copii. Astfel acesta a fost transformat intr-un roman, un film si acum o drama. Dupa cum spune autoarea anonima, Mika, Koizora este o poveste din tineretea ei, sau cel putin `bazata pe experienta ei.Filmul prezinta viata lui Mika Tahara. Mika este doar o fata obisnuita, aflata in primul ei an de liceu. Atunci cand aceasta isi pierde telefonul, Hiro Sakurai, un baiat din acelasi liceu cu ea il gaseste. Astfel cei doi se cunosc mai bine si incep sa traiasca o frumoasa poveste de dragoste. Totusi, viata nu e mereu roz...

| geaa96 a răspuns:

Mika Tahara tocmai a inceput liceul si tanjeste sa se indragosteasca de cineva. Spre dezamagirea ei, da peste Nozomu, un tanar care pune mana pe numarul ei de telefon si incepe sa o sune frecvent. Odata venita vacanta de vara, intr-o zi, Nozomu o suna, dar fiind sub influenta alcoolului, Hiro, prietenul acestuia, vorbeste cu Mika, fara ca aceasta sa stie cine e Hiro. Ii place vocea lui si se imprieteneste cu acesta. Cei doi se inteleg ca atunci cand incepe scoala, sa se intalneasca, insa spre surprinderea lui Mika, Hiro se dovedeste a fi un delincvent. Cu toate acestea, cei doi se indragostesc si infrunta o multitudine de obstacole ce le apar in cale. Dar aceasta e perioada frumoasa a vietii lor. Greutatile doar acum vor incepe.