| hamster a întrebat:

Harry potter sau twilight(vreau argumente)?

Răspuns Câştigător
| Aero a răspuns:

De acord cu Lola, dar hai sa ne gandim la ceva mai simplu: Oare moda Twilight merita comparata cu Harry Potter - fenomenul unei generatii?

18 răspunsuri:
| LolaKissTheGirl a răspuns:

Harry Potter. De ce? Pentru ca e un film de milioane. Actorii, personajele, colegrafii, scriitoarea, producatorii. Ei chiar merita acele premii. J. K. Rowling a proiectat intamplarile din carte intr-o iscusinta si intr-un mod in care-ti taie rasuflarea, in timp ce Warner Bros a facut la fel in filme. Actorii au avut un rol foarte important. A fi actor nu e o meserie usoara, ba din contra e o meserie cu experienta. Pe langa Twilight care povestea era creativa, dar filmul daca te uitati la el era de tot rasul. Mai ales cum joaca actorii. Cei din Harry Potter pot fi numiti actori. Vorba lui Emma Watson: Spre deosebire de seria Harry Potter, Twilight vinde sex. E si adevarat. Asta a fost opinia mea. Sper ca te-am putut ajuta!

| LolaKissTheGirl a răspuns:

@HarryPotter: M-au impresionat cuvintele tale,, Oare moda Twilight merita comparata cu Harry Potter - fenomenul unei generatii?,,. Iti zic eu raspunsul: nu, nu merita comparata [sub nicio forma]. Apropo Lola e cu un "l", nu cu doi happy.

| Aero a răspuns:

Scuza-ma happy
Am reeditat!

| Aero a răspuns:

@TataruIulia, la fel si comentariul tau! PLICTISITOOOR! tongue
Probabil va ganditi multi acum ca eu nu pot accepta pareri contra. Asa e, cand vad cat sunt de penibile big grin

| Aero a răspuns:

@blonda, frumos spus! happy

| Deyutza a răspuns:

Categoric Twilight! Harry potter pur si simplu nu ma pasioneaza si nu-mi place deci Twilight! dc? pentru e o poveste fooarte interesanta, am inceput sa citesc si cartile; foarte frumoase ca si filmele; imi mai place si din cauza actorilor care joaca in film (i love robert pattinson&kristen stewart kiss); si pur si simplu imi plac povestile cu vampiriwinking
deci asta-i opinia mea happy
papa kiss

| blonda_9284 a răspuns:

Eu am citit toate cartile din seria Harry Potter si toate cartile din serias Twilight si categoric aleg Harry Potter. De ce? Am citit prima care in clasa a IV-a. Nu vroiam sa o citesc, dar am zis sa incerc si surpriza, chiar mi-a placut. Imi amintesc ca stateam pana tarziu ca sa termin capitolul inceput si venea mama sa-mi stinga lumina zicandu-mi ca maine ma duc la scoala laughing Am vazut ca cineva a spus undeva (nu pe aceasta pagina) ca Harry Potter nu mai e ce a fost. Normal! Pentru mine fiecare carte a fost mai buna decat cea anterioara si totusi, fiecare au fost extraordinare! Fiecare m-a surprins cu ceva nou si inedit. Cand am terminat de citit ultima carte mi-a parut rau ca s-a terminat. Sper, dar nu cred ca cineva va putea creea ceva macar la fel de bun ca ceea ce a creat J. K. Rowling. Mai mult decat atat. Niciodata nu am vazut vreun film inainte sa citesc cartea. Nu vroiam sa fac sa dispara acel sentiment magic pe care il aveam cand citeam. De obicei cand vad ecranizarea unei carti, aceasta mi se pare mult mai slaba decat cartea, dar in cazul acesta nu a fost asa. Filmele m-au fascinat la fel de mult ca si cartile si cred ca e mare lucru. Pentru mine Harry Potter a fost fenomenul care m-a ajutat sa depasesc barierele normalului si care m-a invatat sa visez.

| blonda_9284 a răspuns:

Multumesc, Harry Potter. As putea spune multe despre acest fenomen, dar cu siguranta, pentru tine nu ar fi nimic nou. Se vede dupa felul cum comentezi. happy

| AmphetamineGirl a răspuns:

Twilight, categorik! Pt ca imi plac povestile de dragoste dintre oameni si vampiri, iar Twilight imi place cum este regizat:X

| ChristineW a răspuns:

Hey! Stiu ca ai dat deja funda dar mi-as dori mult sa citesti acest comentariu.
Harry Potter, cu asta am copilarit. Primul film l-am vazut cand aveam 4 ani. De atunci mi-a fost frica sa dorm singura timp de 3 ani deoarece Cap-De-Mort se afla in subsolul meu. Apoi cu toate ca muream de frica, eram nerabdatoare sa apara urmatorul film, tot timpul imi inebuneam parintii ca eu nu sunt o Incuiata deoarece stiu ca magia si Hogwarts chiar exista, daar nici un Non nu sunt deoarece parinti mei nu sunt vrajitori ( inca nu m-am hotarat ce sunt =)) ). Acum am 12 ani si am inceput sa citesc cartile ( m-am apucat acum 7 zile si sunt la pagina 262 a volumului 5 ). M-as fi apucat mai devreme dar erau prea complicate pentru mine acum 2 ani, cand am incercat ultima data. Deci Harry Potter este atat de detaliat incat te face sa crezi ca scritoarea chiar a fost si ea, la randul ei, un elev la Hogwarts. Daca nu ma credeti vedeti Wikipedia Harry Potter : http://harrypotter.wikia.com/wiki/Main_Page
Este absolut geniala.
P. S. Inca mai cred ca magia exista acolo undeva.
P. S.(2) Si @HarryPotter ti-am citit raspunsurile ( nu doar de la asta ) si esti genial. Mai cucerit din momentul in care mi-ai spus ca deja te-a cucerit cineva ( la intrebarea acea cu "Ce ai face daca ai fi vrajitor?" la care am raspuns ca as merge la Hogwarts si las cuceri pe Harry Potter, am tinut minte ).

| sixtythree a răspuns:

Ambele. Dar pr1mu Harry Potterbig grin

| hamster explică:

Anonim cartile de la harry potter le-ai citit?

| hamster explică:

Mi-a fost foarte greu sa aleg dintre LolaKissTheGirl si harry potter(oricum ambele sunt cele mai bune comentarii) si nu pentru ca eu tin cu filmu' harry potter, aveam de gand sa dau funda unuia de la twilight(numai sa-mi spuna de ce-i place)
sunt de acord cu voi, filmu asta arezistat 10 ani si a fost in top, iar acum este dat laoparte doar pentru un moft trecator(ma indigna)...scuzati gramatica.

| Cetateanulturmentat a răspuns:

Mie imi place mai mult twilight dar nu filmul, au pocit toata povestea, cartea in schimb este cu totul altceva. Cartea Harry potter nu m-a prea incantat iar filmul m-a satisfacut asa cum a facut-o si filmul twilight

| Primo a răspuns:

Ambele sut grozave merita vazute (Harry potter dimineata, Twilight seara) personajele din joc sunt bestiale!happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Twilight... de ce pentru ca filmul este realizat foarte bine si are o poveste superba. Cartile sunt de asemenea de neegalat. Iar afirmatia mea se bazeaza pe faptul ca am citit toate cartile

| Geanny94 a răspuns:

Harry Potter... e o poveste originala exceptional de frumoasa, pe cand Twilight este o poveste de dragoste cu vampiri(ceva la moda in zilele de azi).
Cu toate ca sunt pasionata de vampiri consider ca Harry Potter e mai interesant.
(am vazut toate filmele si am citit toate cartile.)

| TataruIulia a răspuns:

Bleax urasc Harry Potter mai super e Twilight e cu vampiri si am simtit o caldura a corpului o magie pe cand la Harry Potter nimic straight face PLICTISITOOOR straight face