| Anonimaa27 a întrebat:

Heei TPU! Deci atunci când a aparut Suicide Squad nu am vrut sa ma uit, crezând ca e o prostie. Dar acum parca mi s-a schimbat parerea, si am zis sa incerc. Dar inainte sa ma uit, vreau un mic spoiler in legatura cu Harley Quinn si Joker (gen is impreuna sau nu) ca am auzit o gramada de povesti si nu prea stiu la ce sa ma astept. Fara alt gen de sopilere pls laughing))

Mersiii mult, dar fundita! :*

Răspuns Câştigător
| HarleyQuinn a răspuns:

În primul rând, Suicide Squad chiar e o prostie și nu merită să te uiți, mai bine uită-te la Assault On Arkham că e mult mai bun, chiar dacă e de animație.
În al doilea rând, da, Joker și Harley Quinn sunt împreună. Cuplul lor nu e tocmai ideal, deoarece Joker o abuzează pe Harley în nenumărate feluri, ba chiar a încercat să o ucidă de câteva ori. Relația lor e abuzivă! Unii cred că el nu o iubește deloc și că doar se folosește de ea, alții cred că el o iubește doar că e un nebun atât de mare încât logic că habar n-are cum să-ți exprime sentimentele, așa că o bate.
Iată cum a început relația lor. Există trei povește legate de aceasta.
Povestea originală, aka cea mai bună, din benzile desenate și desenele animate: Harley a început prin a fi psihiatra lui Joker la Arkham Asylum, Harleen Frances Quinzel pe numele ei real. El a manipulat-o, spunând-ui povești false despre cum a fost abuzat de tatăl lui în copilărie, iar ea s-a îndrăgostit de el și a înnebunit puțin. S-a costumat într-o harlequin (adică arlechină în română), de unde i-a venit și numele de Harley Quinn. Costumul constă în machiaj alb pe față, o mască și haine de harlequin. (aka poza mea de profil)
Povestea nouă din benzile desenate: Aproximativ aceeași chestie, doar că Joker a aruncat-o pe Harley într-o cadă cu chimicale, lucru care a făcut-o să înnebunească și să aibă pielea complet decolorată și părul jumătate negru jumătate roșu.
Povestea din film: Din nou, aproximativ aceeași, doar că Harley s-a aruncat din propria inițiativă în cada cu chimicale.
Cu drag, o fană a benzilor desenate și a lui Harley Quinn de ani buni.

| HarleyQuinn a răspuns (pentru HarleyQuinn):

Ah, și am uitat să menționez că după ce se transformă în Harley Quinn, îl scoate pe Joker din Arkham și apoi devin un cuplu și de asemenea, parteneri în crime. La începutul carierei lor criminale, Harley lucra pentru Joker, era asistenta lui, dar pe parcurs au devenit aproape egali.

| Anonimaa27 explică (pentru HarleyQuinn):

Mersiiii mult!

14 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Da, sunt impreuna de la inceputul filmului. Ei sunt toata esenta lui Suicide squad daca ma intrebi pe mine. laughing Ar fi fain sa se faca un film doar cu ei 2 si tot Jared Leto si MArgaret Robbie sa-i joace.

| J0B0MAT a răspuns (pentru Adry05):

Se va face un spin-off cu Harley şi su siguranţă va apărea şi Mr J.

| RAY a răspuns:

E o aiureala de film, si un copil de 11 ani poate face un film mai bun

| J0B0MAT a răspuns (pentru RAY):

Nu ţi-a plăcut?sad

| RAY a răspuns (pentru J0B0MAT):

Sincer nici daca imi dateai ciocolata gratis nu mas mai uita, deloc nu mi-a placut, de fapt nu prea mi-a placut mai nimic din ce fac americani in ultima vreme in materie de filme, am vazut cateva la cinema au fost teribil de proaste lipsite de imaginatie, creativitate, acum ma uit la mr robot asta imi place

| J0B0MAT a răspuns (pentru RAY):

Mie mi s-a părut unul dintre cele mai bune filme, dar acum depinde de gusturi.
Şi mie îmi place Mr Robot.

| RAY a răspuns (pentru J0B0MAT):

La ce episod ai ajuns? doar 2 sezoane are?

| J0B0MAT a răspuns (pentru RAY):

Ep 8 S 1. Are 2, dar se va face şi al 3-lea.

| Juviia a răspuns:

Sunt impreuna din vechile desene DC.

| TOOL a răspuns:

Hai sa-ti dau unul. Suicide Squad chiar e destul de slab, in legatura cu Joker, Harley Quinn era psihiastrul care incearca sa ii inteleaga nebunia joker-ului, dar aceasta se indragosteste de Joker si o ia pe aratura laughing.
In Film Joker-ul nu are un mare rol, doar ca incearca sa o ajute pe Harley Quinn sa iasa din proiectul "Suicide Squad"

| AliceNeye a răspuns:

Sunt impreuna!
Vei vedea

| ElenaMaria201403 a răspuns:

Uite-te la Nerve, e de 100 de ori mai frumos decat Suicide Squad, parerea mea ca le-am vazut pe amandoua